1. tüüpi diabeet lastel ennetamine

Ei ole midagi teil või teie lapsel oleks võinud teha, et vältida 1. tüüpi diabeediga; puudub praegu teadaolev viis vältida 1. tüüpi diabeet.

Testid on võimalik teha lastele, kellel on kõrge risk haigestuda 1. tüüpi diabeediga et näha, kas neil on ükskõik milline antikehad Selle häirega kaasnevad. Kuid nende antikehade olemasolu ei tähenda, et diabeet on kindel ja pole praegu tuntud viis vältida 1. tüüpi diabeediga kui antikehad leitakse.

Teadlased töötavad ennetamiseks 1. tüüpi diabeediga inimestel, kellel on kõrge risk haigestuda haigus, nagu neile, kellel on tüüp 1 antikehad ja teised töötavad edasise hävitamise saarekeste rakkude inimesed, kes on äsja diagnoositud.

Mõned lapsed 1. tüüpi diabeediga võib saada kliinilistes uuringutes, kuid sa pead hoolikalt kaaluma riskide ja kasu iga ravivõimalusi kliinilises uuringus arstiga.

Kuigi seal on midagi, mida oleks võinud teha, et vältida oma lapse diabeet, saate aidata oma lapsel vältida tüsistusi tõttu 1. tüüpi diabeediga aidates teda säilitada head veresuhkru kontrolli nii palju kui võimalik.

Lisaks tuleb kindlasti regulaarsed külastused oma lapse diabeedi arsti ja igal silmauuring alustades mitte rohkem kui viis aastat pärast esialgset diabeedi diagnoosi.

Ja nagu kõik teisedki inimesed 1. tüüpi diabeediga peaksid sööma tervislikku toitumist täis puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid ja osaleda regulaarne füüsiline aktiivsus aitab hoida oma südant tervena.