D-vitamiin ja seonduvad ühendid suukaudselt, parenteraalselt

Vitamiinid on ühendid, mis sul peab olema kasvu ja tervist. Neid on vaja väikestes kogustes ainult ja on olemas toidud, mida sa sööd. D-vitamiin on vajalik tugevate luude ja hammaste.

Kasutab D-vitamiini ja seonduvad ühendid

D-vitamiini puudus võib viia seisundini, mida nimetatakse rahhiidi, eriti laste puhul, kus luud ja hambad on nõrgad. Täiskasvanutel võib põhjustada seisund, mida nimetatakse osteomalaatsia, kus kaltsium on kadunud kontidest nii, et nad muutuvad nõrgaks. Arst võib ravida neid probleeme, kirjutades D-vitamiini teile. D-vitamiin on ka raviks kasutatakse vahel teised haigused, mille kaltsiumi ei kasutata nõuetekohaselt organismi poolt.

Ergokaltsiferool on kujul D-vitamiini kasutada vitamiine.

Mõned tingimused võivad suurendada oma vajadust vitamiini D. Nende hulka

Lisaks eraisikutele ja imikul, kellel puudub päikesevalgust, samuti tõmmu üksikisikud, võib olla suurem tõenäosus on D-vitamiini puudus. Suurenenud vajadus D-vitamiini, tuleks määratleda oma tervishoiutöötaja.

Alfakaltsidool, kaltsifediool kaltsitriooli ja dihüdrotahhüsterooli on vormide D-vitamiini hüpokaltseemia ravimiseks (ebapiisav kaltsiumi veres). Alfakaltsidool, kaltsifediool ja kaltsitriooli ka kasutatakse teatud tüüpi luu haigus, mis võib esineda neeruhaiguste, kes saavad dialüüsravi.

Väida, et vitamiin D on efektiivne artriidi ja ennetamiseks lühinägelikkus või närviprobleemid ei ole tõestatud. Mõned psoriaasi patsiendid saavad kasu D-vitamiini, kuid kontrollitud uuringud ei ole läbi viidud.

Süstitavad vitamiin D on antud või järelevalve all tervishoiutöötaja. Mõned tugevused ergokaltsiferool ja kõik tugevused alfakaltsidool, kaltsifediool kaltsitriooli ja dihüdrotahhüsterooli on saadaval ainult arsti retsepti. Muud tugevused ergokaltsiferool on saadaval ilma retseptita. Kuid see võib olla hea mõte vaadata oma tervishoiutöötaja enne D-vitamiini ise. Võttes suurtes kogustes pika aja jooksul võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid.

Tähtsust Dieet

Hea tervise jaoks on oluline, et sa sööd tasakaalustatud ja mitmekesine toit. Järgige hoolikalt iga dieedi programmi oma tervishoiutöötaja võib soovitada. Oma konkreetset toidu vitamiinide ja / või mineraalainete vajadused, küsige tervishoiutöötaja loendit sobivaid toiduaineid. Kui te arvate, et te ei saada piisavalt vitamiine ja / või mineraale oma dieeti, siis võib valida, kas võtta toidulisandina.

D-vitamiini leidub looduslikult ainult kala ja kalamaksaõli. Siiski on leitud ka piima (vitamiin D rikastatud). Keetmine ei mõjuta D-vitamiini sisaldust toidus. D-vitamiin on mõnikord nimetatakse “päikesepaiste vitamiin”, kuna see on tehtud oma nahka, kui sa päikese kätte. Kui sa sööd tasakaalustatud toitumine ja saada väljaspool päikese käes vähemalt 1,5 kuni 2 tundi nädalas, siis peaks olema saada kõik D-vitamiini, mida vaja.

Vitamiinid ei ole üksi võtta koht õige toitumine ja ei anna energiat. Sinu keha vajab ka muid aineid leidub toitu nagu valgud, mineraalid, süsivesikud ja rasvad. Vitamiinid ise ei suuda töötada ilma juuresolekul teisi toite. Näiteks rasva on vajalik selleks, et D-vitamiini võivad imenduda kehasse.

Päevast D-vitamiini kogus vaja defineeritakse mitmel erineval moel.

Varem RDA ja RNI D-vitamiini on väljendatud ühikutes (U). See termin on asendatud mikrogrammi (mcg) D-vitamiini

Tavaline soovitatav ööpäevane tarbimine on mcg ja ühikud on tavaliselt defineeritud järgmiselt

meeles pidama

Kui te võtate toidulisandina ilma retseptita, hoolikalt lugeda ja jälgida kõiki ettevaatusabinõusid sildil. Sest neid toidulisandeid, siis tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimitele selles grupis või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiad, nagu toidule värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Probleemid lastel ei esinenud tarbimist igapäevast soovitatud koguseid. Mõned uuringud on näidanud, et imikud, kes on täielikult rinnapiimatoidul, eriti tõmmu emasid ja on vähe päikesevalgust võib olla suurem risk D-vitamiini puudus. Teie tervishoiutöötaja võib ette vitamiin / mineraal täiendamiseks, mis sisaldab D-vitamiini Mõned imikud võivad olla tundlikud isegi väikestes kogustes alfakaltsidool, kaltsifediool, kaltsitriool, dihüdrotahhüsterooli või ergokaltsiferool. Ka lapsed võivad näidata aeglustunud kasvu saabudes suured annused alfakaltsidool, kaltsifediool, kaltsitriooli dihüdrotahhüsterooli või ergokaltsiferool pikka aega.

Uuringud doksekaltsiferool või parikaltsitooliga on tehtud ainult täiskasvanud patsientidel, ja ei ole mingit konkreetset teavet võrdlemisel selgus doksekaltsiferool või parikaltsitooliga lastel kasutamiseks teistes vanuserühmades.

Probleemid vanematel inimestel ei ole teatatud tarbimist igapäevast soovitatud koguseid. Uuringud on näidanud, et vanemad täiskasvanud võivad olla madalamad tasemed veres D-vitamiini kui noorematel täiskasvanutel, eriti need, kellel on vähe päikesevalgust. Teie tervishoiutöötaja võib soovitada, et te võtate vitamiini, mis sisaldab D-vitamiini

Eriti oluline on, et te saate piisavalt D-vitamiini, kui olete rasestunud ja mis te jätkuvalt saada õiges koguses vitamiine kogu oma raseduse. Tervisliku kasvu ja loote areng sõltub ühtlase toitainete ema.

Teil võib tekkida vajadus D-vitamiini kui olete range taimetoitlane (vegan-taimetoidu) ja / või on vähe päikesevalgust ja ei joo D-vitamiini rikastatud piima.

Liiga suure koguse alfakaltsidool, kaltsifediool, kaltsitriooli dihüdrotahhüsterooli või ergokaltsiferool võib olla ka lootele kahjulik. Võttes rohkem kui oma tervishoiutöötaja on soovitanud võib põhjustada teie laps olla tundlikum kui tavaliselt selle mõju, võib see põhjustada probleeme nääre nimega kõrvalkilpnääre, ja võib põhjustada defekt lapse süda.

Doksekaltsiferool või parikaltsitooliga ei ole uuritud rasedatel. Kuid uuringud loomadel on näidanud, et parikaltsitooliga põhjustab probleeme vastsündinutel. Enne D-vitamiini ja seonduvad ühendid, veenduge, et teie arst teaks, kui te olete rase või kui te võite rasestuda.

See on eriti oluline, et te saada õiges koguses vitamiine, nii et teie laps saada ka vitamiine vaja kasvada korralikult. Väikelapsed, kes on täielikult rinnapiimatoidul ja on vähe päikese käes võib nõuda D-vitamiini. Siiski, võttes suures koguses toidulisandi imetamise ajal võib olla kahjulik nii emale ja / või laps ja seda tuleks vältida.

Ainult väike kogus alfakaltsidool, kaltsifediool, kaltsitriool, või dihüdrotahhüsterooli erituda rinnapiima ning neid summasid ei ole teatatud põhjustada probleeme imetavad lapsi.

Enne Kasutades vitamiini d ja seonduvad ühendid

Ei ole teada, kas doksekaltsiferool või parikaltsitooliga eritub rinnapiima. Kindlasti olete arutanud võimalikke riske ja kasu täiendada oma arstiga.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Rääkige oma tervishoiutöötaja kui te võtate mingeid muid retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) meditsiinis.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada kasutada toidulisanditest selles klassis. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Kasutamiseks toidulisandina

Kui teil on küsimusi selle kohta, pöörduge oma tervishoiutöötaja.

Inimestele, võttes suulise vedelal kujul see toidulisand

Kuigi te kasutate alfakaltsidool, kaltsifediool, kaltsitriool, dihüdrotahhüsterooli, doksekaltsiferool või parikaltsitoolist oma tervishoiutöötaja võib teie eridieeti või võtta kaltsiumi. Kindlasti järgige hoolikalt. Kui te juba võtate kaltsiumi või ravim, mis sisaldab kaltsiumi, veenduge, et teie tervishoiutöötaja teab.

Õige kasutamine D-vitamiini ja seonduvad ühendid

Annus selle klassi ravimid on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste neid ravimeid. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Helista oma arstile või apteekrile juhiseid.

Kasutamiseks toidulisandina: kui sõidad toidulisandi ühe või mitme päeva pole põhjust muretsemiseks, sest see võtab aega, oma keha, et saada tõsiselt madal vitamiine. Kui aga teie tervishoiutöötaja on soovitatav, et te võtate seda toidulisand, püüa meeles pidada seda suunatakse iga päev.

Kui te võtate vitamiin D ja seonduvad ühendid muul põhjusel kui toidulisandina ja te unustate annuse ja annustamise ajakava on

Kui teil on küsimusi selle kohta, pöörduge oma tervishoiutöötaja.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal D-vitamiini ja seonduvad ühendid

D-vitamiini ja seonduvad ühendid kõrvaltoimed

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Inimestele, vitamiini D ilma retseptita

Kui te võtate vitamiin D ja seonduvad ühendid muul põhjusel kui toidulisandina, peab arst kontrollima teie korrapäraseks külastused veenduda, et see ei põhjusta kõrvaltoimeid.

Ärge võtke nonprescription (üle leti [OTC]) ravim või toidulisand, mis sisaldab kaltsiumi, fosfori, D-vitamiini, kui te võtate mõnda nendest toidulisanditest, kui teile on öeldud, et seda teha oma tervishoiutöötaja . Täiendava kaltsiumi, fosforit, või D-vitamiini võib suurendada võimalikke kõrvaltoimeid.

Ärge võtke antatsiidide või teiste ravimitega, mis sisaldavad magneesiumi, kui te võtate mõnda nendest ravimitest. Nende ravimite koos võivad põhjustada soovimatuid tagajärgi.

Koos selle tarvis mõju, toidulisand võib tekitada soovimatuid tagajärgi. Alfakaltsidool, kaltsifediool kaltsitriooli dihüdrotahhüsterooli ja ergokaltsiferool tavaliselt ei põhjusta kõrvaltoimeid kui võetuna. Siiski, võttes suurtes kogustes üle aja tõttu võivad mõned soovimatud toimed võivad olla tõsised.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Pöörduge arsti poole niipea kui võimalik, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.