haavandiline koliit ravi ja ravimid

Haavandiline koliit ravi hõlmab tavaliselt kas medikamentoosne ravi või operatsiooni.

Mitmed kategooriate ravimid võivad olla efektiivne haavandiline koliit. Tüüp te võtate sõltub raskust oma seisundist. Ravimid, mis töötavad hästi mõned inimesed ei pruugi teised, nii et see võib võtta aega, et leida ravim, mis aitab teid. Lisaks, kuna mõned ravimid on tõsiseid kõrvaltoimeid, peate kaaluma kasu ja riske ravita.

Põletikuvastased ravimid on sageli esimene samm ravis soolepõletik. Nende hulka

Põletikuvastased ravimid

Kortikosteroidid. Need ravimid, mis sisaldavad prednisooni ja hüdrokortisoon, tavaliselt reserveeritud mõõduka kuni raske haavandiline koliit, mis ei reageeri teistele ravile. Nad saavad oraalselt, intravenoosselt või klistiir või suposiidi sõltuvalt asukohast mõjutatud.

Kortikosteroidid on palju kõrvaltoimeid, sealhulgas paistes nägu, liigne näo juuksed, öine higistamine, unetus ja hüperaktiivsus. Veel-tõsised kõrvaltoimed hõlmavad kõrge vererõhk, diabeet, osteoporoos, luumurrud, katarakt, glaukoom ja suurenenud tõenäosus infektsioon. Nad ei ole tavaliselt pikaajaline.

Immuunsüsteemi summutid

Need ravimid vähendavad ka põletikku, kuid nad teevad seda immuunsüsteemi pärssiv vastus, mis algab põletikulisi protsesse. Mõnel inimesel, nende kombinatsioon narkootikume toimib paremini kui üks ravim üksi. Kortikosteroidid võib kasutada ka immuunsüsteemi summutajat – kortikosteroidid võivad indutseerida vähendamise, samas immuunsüsteemi supressorid aitab säilitada seda.

Muud ravimid

Immunosuppressanravimit hulka

Kirurgia

Teil võib tekkida vajadus täiendava ravimeid hallata konkreetsed sümptomid haavandiline koliit. Alati räägi oma arstiga enne kasutamist üle leti ravimeid. Ta võib soovitada ühte või mitut järgmistest.

vähk järelevalve

Operatsioon võib sageli kõrvaldada haavandiline koliit. Aga see tähendab tavaliselt eemaldades kogu jämesoole ja pärasoole (proktektoomiat). Enamasti tähendab see protseduur nimega ileoanal anastomoos, et kaob vajadus kanda kotti koguda väljaheites. Teie kirurg konstrueerib kott on lõpuks oma peensooles. Kott lisatakse siis otse oma anus, mis võimaldab teil saata jäätmete suhteliselt normaalselt.

Mõningatel juhtudel kott ei ole võimalik. Selle asemel, kirurgid luua alaline avamine kõhus (peensoole stoma), mille kaudu väljaheide möödas kogumise lisatud koti.

Sa pead rohkem sagedane sõelumine käärsoolevähki, sest oma suurenenud risk. Soovitatav ajakava sõltub asukoht oma haigust ja kui kaua olete olnud.

Kui teie haigus hõlmab rohkem kui oma pärasoole vajate valve kolonoskoopia iga üks kuni kaks aastat. Sa pead järelevalve kolonoskoopia algavad niipea kui kaheksa aastat pärast diagnoosi kui enamus oma käärsoole on kaasatud, või 10 aastat, kui ainult vasakul pool oma käärsoole on kaasatud.

Kui lisaks haavandiline koliit teil on harvaesinev haigus, mida nimetatakse primaarseks skleroseeruvat kolangiidiga, siis on vaja hakata järelevalve kolonoskoopia iga ühe või kahe aasta jooksul pärast seda, kui on diagnoositud haavandiline koliit.