millised on terviseriskid ülekaalulisuse ja rasvumise?

Olles ülekaalulised või rasvunud ei ole kosmeetiline probleem. Need tingimused oluliselt tõsta oma riski muid terviseprobleeme.

Nagu oma kehamassi indeks tõuseb, seega ei oma riski südame isheemiatõve (CHD). CHD on seisund, mille vahajas aine, mida nimetatakse naastude (plak) koguneb sees pärgarterite. Need arterid varustavad hapnikurikast verd südamesse.

Tõbe saab kitsendada või blokeerida pärgarterite ja vähendada verevoolu südamelihas. See võib põhjustada angiini (an-JI-nuh või AN-juh-nuh) või südameatakk. (Angiin on rinnus valu või ebamugavustunne.)

Ülekaalulisuse ja rasvumisega seotud terviseprobleemide täiskasvanutel

Rasvumine võib ka põhjustada südamepuudulikkust. See on tõsine haigus, mille puhul süda ei suuda pumbata piisavalt verd, et rahuldada oma keha vajadusi.

Ülekaalulisuse ja rasvumisega seotud terviseprobleemidega lastele ja teismelistele

Vererõhk on jõud, vere surudes vastu arterite seina kui süda pumpab verd. Kui see rõhk tõuseb ja püsib kõrge aja jooksul, võib see kahjustada organismi mitmel viisil.

Sinu võimalused on kõrge vererõhk on suurem kui sa oled ülekaaluline või rasvunud.

Olles ülekaalulised või rasvunud võib viia naastude arterites. Lõpuks ala naastude need võivad rebeneda, põhjustades tromb moodustama.

Kui tromb lähedale ajju, siis võib ta blokeerida verevoolu ja hapniku ajju ning põhjustada insulti. Risk insuldi tõuseb BMI tõus.

Diabeet on haigus, mille puhul keha veresuhkru taset ja veresuhkru, tase on liiga kõrge. Tavaliselt laguneb organismis toidu glükoosiks ja seejärel kannab seda kogu organismi rakkudesse. Rakud kasutavad hormoon insuliin omakorda glükoosi energiaks.

2. tüüpi diabeet, keha rakud ei kasuta insuliini õigesti. Alguses reageerib keha, tehes rohkem insuliini. Aja jooksul aga keha ei tooda piisavalt insuliini, reguleerimaks oma veresuhkru taset.

Diabeet on juhtiv varase surma, CHD, rabandus, neeruhaigus ja pimedus. Enamik inimesi, kes on 2. tüüpi diabeet on ülekaalulised.

Kui oled ülekaaluline või rasvunud, sa oled suurem risk vere ebanormaalse rasvu. Nende hulka kuuluvad kõrge triglütseriidide ja LDL ( “halb”) kolesterooli ja madal HDL ( “hea”) kolesterooli.

Ebanormaalne tasemed nende veres rasvad on riskifaktoriks CHD. Lisateavet triglütseriidide ja LDL ja HDL-kolesterooli, minge tervise teemadel vere kõrge kolesteroolitase artikkel.

Metaboolne sündroom on nimi rühm riskitegureid, mis tõstab oma riski südamehaiguste ja teiste terviseprobleemide, nagu diabeet ja insult.

Saad arendada mõni neist riskifaktoritest ise, kuid nad kipuvad tekkida koos. Diagnoos on metaboolse sündroomi teha, kui sul on vähemalt kolm järgmistest riskifaktoritest

Olles ülekaalulised või rasvunud tõstab oma riski käärsoole-, rinna-, emaka limaskesta ja sapipõie kasvajate.

Osteoartroos on ühine ühine probleem põlved, puusad ja alaselg. Seisund ilmneb siis, kui kude, mis kaitseb liigeseid kannab ära. Kaalu saab panna rohkem rõhku ja kulumist liigesed, mis põhjustab valu.

Uneapnoe on ühine haigus, kus sa pead ühe või mitme hingamiskatkestuste või pinnapealne hingetõmmetega magades.

Isik, kellel on uneapnoe võib olla rohkem rasva salvestatud kaelas. See võib vähendada hingamisteede, mistõttu on raske hingata.

Rasvumine hüpoventilatsiooniga sündroom (töötervishoiu ja tööohutuse) on hingamishäire, mis mõjutab mõned rasvunud inimesed. Töötervishoiu ja tööohutuse, halb hingamine tulemusi liiga palju süsinikdioksiidi (hüpoventilatsiooniga) ja liiga vähe hapnikku veres (hüpokseemia).

Töötervishoiu ja tööohutuse võib kaasa tuua tõsiseid terviseprobleeme ning võib põhjustada isegi surma.

Rasvumine võib põhjustada menstruaaltsükli probleemid ja viljatus naistel.

Sapikivid on raske kiviosad materjal, mis moodustavad sapipõies. Nad enamasti valmistatud kolesterooli. Sapikivid võivad põhjustada mao- ja seljavalu.

Inimesed, kes on ülekaalulised või rasvunud on suurem risk haigestuda sapikivid. Samuti on ülekaalulised võib põhjustada laienenud sapipõie, et ei tööta hästi.

Ülekaalulisuse ja rasvumise suurendada ka terviseriske lastele ja teismelistele. 2. tüübi diabeet kunagi oli haruldane American lapsed, kuid üha rohkem lapsed arenevad haigus.

Samuti ülekaalulised lapsed on suurema tõenäosusega ülekaalulised või rasvunud täiskasvanutega, sama haigusega riske.

Seotud direktori Message

See näitab, et isegi mõned liigsed kilod võivad mõjutada teie elu ja tervise rohkem kui võite mõelda. Keskmine inimest park-mitte näitlejad-palutakse viia 10 naela liivakott ja aru, kuidas lisada kaalu mõjutab neid ja nende võimet teostada tavaliste, igapäevaste tegevuste.

Kuulge inimesed räägivad oma probleeme ja edu saavutamisel ja säilitada tervislik kaal on HBO Dokumentaalfilm Films seeria “The Weight of Nation”, mis esietendus mai 2012.

Film seeria prožektorid teaduse taga ülekaalulisus ja kuidas see mõjutab tervist rahvas. Vaata seeria õppida, kuidas kodanike rühmad, ning poliitikute töötavad muuta oma kogukonnas. Filmide stream tasuta HBO veebisaiti.

Et rohkem teada saada filmiseeria ja sellega seotud teavituskampaania, sealhulgas kuidas võõrustada kohaliku sõelumine minna wwwernment / tervis /; andweightofthenation.