millised on tunnused ja sümptomid hemolüütiline aneemia?

Märgid ja sümptomid hemolüütiline aneemia sõltub liigist ja haiguse tõsidusest.

Inimesed, kes on kerge hemolüütiline aneemia sageli mingeid märke või sümptomeid. Raskemad hemolüütiline aneemia võib põhjustada palju märke ja sümptomeid, mis võivad olla tõsised.

Paljud märgid ja sümptomid hemolüütiline aneemia kohaldada igat tüüpi aneemia.

Märgid ja sümptomid Aneemia

Kõige tavalisem sümptom kõigi aneemia on väsimus (). Väsimus tekib, sest keha ei ole piisavalt punaseid vereliblesid transportida hapnikku tema erinevate osade vahel.

Märgid ja sümptomid hemolüütiline aneemia

Madal punaste vereliblede arvu võib põhjustada ka õhupuudus, pearinglus, peavalu, külmatunne kätes ja jalgades, kahvatu nahk ja valu rinnus.

Puudulik vere punaliblede tähendab ka, et su süda on tööd raskem liikuda hapnikurikast verd läbi keha. See võib põhjustada südame rütmihäired (ebaregulaarne südametegevus), südamekahin, südame laienemist, või isegi südamepuudulikkus.

Kollatõbi viitab kollakas nahavärv või silmavalgete. Kui vere punaliblede surevad, nad vabastavad hemoglobiini vereringesse.

Hemoglobiin on jaotatud ühend nimega bilirubiin, mis annab nahale ja silma kollakat värvi. Bilirubiin põhjustab ka uriini tumekollane või pruun.

Sapikivid või põrna suurenemine võib põhjustada valu ülakõhus. Kõrge bilirubiini ja kolesterooli (lagundamisel punaste vereliblede) võivad moodustada kivid sapipõies. Need kivid võib olla valulik.

Põrn on organ kõhtu, mis aitab võidelda infektsiooni ja filtreerib välja vana või kahjustatud vererakke. In hemolüütiline aneemia, põrn võib olla suurenenud, mis võib olla valulik.

Inimestel, kellel on sirprakuline aneemia, sirp-kujuline rakud võivad ummistada väikeste veresoonte ja blokeerib verevoolu. See võib põhjustada jala haavandid ja valu kogu kehas.

Teil võib tekkida hemolüütiline aneemia tõttu vereülekannet. See võib juhtuda, kui ülekantavate veri on erinev veregrupp, kui teie veres.

Märgid ja sümptomid tõsine reaktsioon vereülekande palavik, külmavärinad, madal vererõhk ja šokk. (Shock on eluohtlik seisund, mis tekib, kui keha ei saa piisavalt verevarustust.)