Mis on hemolüütiline aneemia?

Hemolüütiline aneemia (HEE-Mohi valgustatud-ick uh-NEE-mulle-uh) on seisund, kus punalibled hävitatakse ja eemaldatakse vereringesse enne nende normaalset eluiga on lõppenud.

Erütrotsüüdid on kettakujuline ja näevad välja nagu sõõrikud aukudeta keskel. Need rakud kannavad hapnikku oma keha. Samuti süsinikdioksiidi (jääkaine) kehast.

Erütrotsüüdid on valmistatud luuüdis-a käsnataolise koe sees luud. Nad elavad umbes 120 päeva vereringesse ja siis surra.

Ülevaade

Leukotsüüdid ja vereliistakute (PLAAT-laseb) valmistatud samuti luuüdi. Valged verelibled aidata võidelda infektsioonidega. Trombotsüüdid kleepuvad kokku pitseerida väikeste lihatükkide või puruneb veresoonte seinu ja verejooksu peatamiseks.

Väljavaade

Kui vere rakud surevad, keha luuüdi teeb rohkem vererakke neid asendama. Kuid hemolüütiline aneemia, luuüdi ei saa teha vere punaliblede piisavalt kiiresti, et rahuldada organismi vajadusi.

Hemolüütiline aneemia võib põhjustada palju terviseprobleeme, nagu väsimus (), valu, ebaregulaarne südametegevus nimetatakse rütmihäired (ah-RITH-mulle-ahs), südame laienemist, ja südamepuudulikkus.

Hemolüütiline aneemia on aneemia tüüp. Termin “aneemia” tavaliselt tähendab seisundit, mille puhul vere on normaalsest madalam arv punaseid vereliblesid.

Aneemia võib ka juhtuda, kui teie vere punaliblede ei sisalda piisavalt hemoglobiini (HEE-muh-sära-bin). Hemoglobiin on rauarikas valk, mis kannab hapnikku kopsudest ülejäänud keha.

Aneemia on kolm peamist põhjust: verekaotus, vähene vere punaliblede tootmine või kõrged punaste vereliblede hävitamine.

Hemolüütiline aneemia on tingitud kõrgest punaste vereliblede hävitamine. Paljud haigused, tingimused ja tegurid võivad põhjustada keha hävitada selle punaseid vereliblesid.

Need põhjused võivad olla päritud või omandatud. “Varasemast” tähendab, et teie vanemad läbinud geeni (de) tingimus, et sa. “Omandatud” tähendab, et sa ei ole sündinud tingimus, kuid see ilmneb. Mõnikord põhjus hemolüütiline aneemia ei ole teada.

Seal on palju liike hemolüütiline aneemia. Ravi ja väljavaated sõltuvad sellest, millist sul on ja kui raske see on. Seisund võib areneda äkitselt või aeglaselt. Sümptomid võivad ulatuda kergest kuni raske.

Hemolüütiline aneemia tihti võimalik edukalt ravida või kontrolli all. Kerge hemolüütiline aneemia võib vaja üldse ilma ravita. Raske hemolüütiline aneemia nõuab kohest ja õige ravi, või see võib olla surmav.

Päritud vormid hemolüütiline aneemia on eluaegne tingimusi, mis võivad vajada käimasoleva ravi. Omandatud vormid hemolüütiline aneemia võib ära minna, kui põhjus ei leita ja parandada.