Mis on kardiogeenne šokk?

Kardiogeenne (kar-dee-oh-JE-nik) šokk on seisund, kus ootamatult nõrgenenud süda ei suuda pumbata piisavalt verd, kui keha vajadusi. Tingimus on erakorraline seisund ja on surmav, kui seda ei ravita koheselt.

Kõige tavalisem põhjus kardiogeenne šokk on kahju südamelihas tõsine südameinfarkti. Kuid mitte igaüks, kes on südamelihase infarkt on kardiogeenne šokk. Tegelikult keskmiselt vaid umbes 7 protsenti inimestest, kes on südameinfarkti arendada seisukorras.

Kui kardiogeenne šokk ei esine, see on väga ohtlik. Kui inimesed surevad infarkti haiglates, kardiogeenne šokk on kõige sagedasem surmapõhjus.

Mis on Shock?

Meditsiiniline termin “šokk” viitab olukorra, mis ei ole piisavalt verd ja hapnikku jõuda oluline keha organite, nagu aju ja neerusid. Shock põhjustab väga madal vererõhk ja võib olla eluohtlik.

Väljavaade

Shock võib olla mitmeid põhjuseid. Kardiogeenne šokk on ainult üht tüüpi šokk. Muud tüüpi šokk hulka hüpovoleemilistele (hy-po-vo-Lee-mik) šokk ja veresooni laiendava (VAZ-oh-dile-ah-Tor-e) šokk.

Hüpovoleemilistele šokk on seisund, mille puhul süda ei saa piisavalt verd pumbata keha tõttu raske verekaotus.

In veresooni laiendava šokk, veresooned äkki lõõgastuda. Kui veresooned on liiga lõdvestunud, vererõhk langeb ja verevool muutub väga madal. Ilma piisavalt vererõhk, ja hapnikku ei jõua organismi elundeid.

Bakteriaalse infektsiooni vereringesse, raske allergiline reaktsioon või kahjustada närvisüsteemi (aju ja närvid) võib põhjustada veresooni laiendava šokk.

Kui inimene on šokis (mistahes põhjusel), ei ole piisavalt verd ja hapnikku jõuavad organismi elundeid. Kui šokk kestab kauem kui paar minutit, hapnikupuudus hakkab kahjustada organismi elundeid. Kui šokk ei ravita kiiresti, võib see põhjustada püsiva organkahjustusi või surm.

Mõned märgid ja sümptomid šokk hulka

Kui te arvate, et teie või keegi teine ​​on šokis, kutsuvad 9-1-1 kohe esmaabi. Küsi arstiabi võib päästa teie elu ja hoida ära või piirata kahju oma keha organeid.

Varem peaaegu keegi säilinud kardiogeenne šokk. Nüüd, umbes pool inimesi, kes lähevad kardiogeenne šokk jääda. Selle põhjuseks on kiire tunnustamise sümptomid ning paranenud ravi, nagu ravimid ja seadmed. Nende ravi on võimalik taastada verevool südamesse ja aitab südame töö parem.

Mõningatel juhtudel seadmeid, mis võtavad üle pumbafunktsiooni südame kasutatakse. Siirdada need seadmed nõuab suurt operatsiooni.