Mis on meeri-CoV ja mida ma peaksin tegema?

Lähis-Ida respiratoorse sündroomi (MERS) on viirushaigus hingamisteede põhjustatud haigus koronaviirus – samasse perekonda viirused, mis põhjustab külmetushaigusi – nimetatakse MERS-CoV.

MERS-CoV Esmakordselt teatati Saudi Araabia aastal 2012. Sellest ajast alates on täheldatud ka teistes riikides Lähis-Idas, Aafrikas, Euroopas, Aasias ja Ameerika Ühendriikides. Enamikul juhtudel väljaspool Lähis-Idas on teatatud inimesed, kes hiljuti sõitis seal.

MERS-CoV peamiselt põhjustab palavik, köha ja õhupuudus. Teised sümptomid võivad olla iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus. Kopsupõletik on ühine, ja mõnikord võib kahjustada elundeid, nagu neerud. Mõnikord nakatunud inimesed ei ole sümptomeid.

Ravi MERS-CoV on suunatud sümptomite leevendamisel ja sisaldab puhata, vedelikud, valuvaigisteid ja hapnikravi rasketel juhtudel.

Umbes 36 protsenti inimestest MERS-CoV on surnud. Sa oled kõige suurem oht ​​raske haigus, kui sa oled veidi vanemate või kui teil on nõrgenenud immuunsüsteemiga või krooniline haigus, nagu diabeet või kopsuhaigus.

Erinevalt gripi või külmetushaiguste, MERS-CoV ei tundu levima kergesti inimeste seas kogukondades. Selle asemel, MERS-CoV on levinud enamasti inimeste seas, kes on tihedas kontaktis, nagu inimesed, kes elavad koos või otsesele hooldus nakatunud inimesega.

Praegu ei ole vaktsiin MERS-CoV. Kuid nagu iga viirus, võid vähendada nakatumise ohtu abil hea tervise ja hügieeni tavasid

Centers for Disease Control and Prevention ja Maailma Terviseorganisatsiooni jälgivad viirus. Nad praegu ei soovita, muutes oma plaane, kui olete reisil Lähis-Idas või mujal, kus viirus ei ole teatatud.

Kui olete reisinud Araabia poolsaare või naaberriigis ja tekib palavik ja sümptomid MERS-CoV 14 päeva jooksul tagastada, pöörduge arsti poole ja arutada oma viimaste reisida.

koos

külastada oma arsti