mis põhjustab bronhopulmonaarset düsplaasia?

Bronhopulmonaalne düsplaasia (BPD) arendab tulemusena imiku kopsud muutub ärritunud või põletik.

Kopsud enneaegsetel lastel on habras ja tihti ei ole täielikult välja arenenud. Nad võivad kergesti olla ärritunud või vigastatud mõne tunni jooksul pärast sündi. Mitmed tegurid võivad kahjustada enneaegsetel imikutel kopsud.

Vastsündinud, kes on hingamisprobleemid või ei saa hingata oma vajada abistavat hingamist. Ventilaatorid on masinad, mis kasutavad surve puhuda õhuga hingamisteedesse ja kopsudesse.

ventilatsioon

Kuigi ventilaator toetus aitab enneaegsetel lastel ellu jääda, masina surve võib ärritada ja kahjustada väikelaste kopsudesse. Sel põhjusel, arstid soovitada ainult ventilaator toetust, kui vaja.

Kõrge hapniku

Vastsündinud, kes on hingamisprobleemid vajada hapnikravi (hapniku kaudu antud nina piiki, maski või hingamine toru). See ravi aitab imikute elundid saa piisavalt hapnikku hästi.

Kuid kõrge hapniku võib süütama kopsukelme ja vigastada hingamisteedesse. Ka kõrge hapniku võib aeglustada kopsuvähi arengu vastsündinutel.

Infektsioonid võivad süütama kopsudesse. Selle tulemusena hingamisteede ahenemist, mis raskendab enneaegsetel imikutel hingata. Kopsuhaigusteni suurendada ka väikelaste vaja ekstra hapnikku ja hingamine toetust.

Uuringud näitavad, et pärilikkus võib mängida rolli põhjustades BPD. Rohkem uuringuid on vaja selle kinnitamiseks leid.

infektsioonid

pärilikkus