mõistmist Marburg

Ebola ja Marburgi hemorraagilised palavikud on ägedad haigused, mis viivad sageli raske haigus ja surm nii inimeste kui ka primaadid. Haigused mõjuta tavaliselt mitu keha organite ja sageli kaasneb verejooks (verejooks). Haigused on põhjustatud filoviiruseid on teada vaid kaks liiget viiruste perekond Filoviridae.

Marburgi hemorraagilise palaviku esmakordselt tunnustatakse 1967. aastal, kui labori töötajad Saksamaal ja Jugoslaavias töötanud hemorraagilise haiguse pärast käitlemise koe roheline ahvid. Puhkenud tulemuseks 31 nakkuste ja 7 surma. Teadlased hiljem kindlaks põhjus kui kunagi, enne kui näinud filoviirus, mida nimetatakse “Marburg” pärast ühe puhkenud kohtades.

Üksteist aastat hiljem, Ebola viirus ei tuvastanud kaks haiguspuhangut hemorraagilise palaviku toimus Põhja Zaire (praegu Kongo Demokraatlik Vabariik) ja Lõuna-Sudaanis. Põhjuste puhangud tuvastati kaks erinevat liiki teine ​​romaan filoviirus, mida nimetatakse “Ebola” saanud jõe põhja Zaire. Mõlemad liigid on osutunud väga surmav, kui 90 protsenti Zairian juhtudel ja 50 protsenti Sudaani juhtudel surmaga.