tuberkuloosi (TB) ennetamine

TB vaktsiin

TB on õhus haiguse ja käigukasti sisuliselt võimalik ennetada piisava ventilatsiooni ja piiratud patsientidega kokku puutuvad.

Paljud inimesed, kes on nakatunud Mycobacterium tuberculosis (Mtb) ei haigestuma või levitada baktereid teiste vastu seda nimetatakse latentne tuberkuloos. Ameerika Ühendriikides ja paljudes teistes riikides, tervishoiuteenuste osutajate proovida tuvastada nakatunud inimeste MTB võimalikult varakult, enne kui nad tõusta, latentne aktiivse TB.

Mõned inimesed on suurem risk haigestuda aktiivne tuberkuloos on

Inimesed riskirühmadele saab ravida ennetamise ravim aktiivne tuberkuloos haigus ja peaks vastama nende tervishoiuteenuste osutajate, et määrata asjakohane ravi.

Neil maailma osades, kus haigus on levinud, Maailma Terviseorganisatsioon soovitab imikud vaktsineerida nimetatakse BCG (Calmette-Guérin). BCG on üsna tõhus kaitsmine väikeste lastega raske TB komplikatsioone. See ei kaitse täiskasvanutel väga hästi vastu kopsu tuberkuloosi, mis on kujul TB et on lihtsam levida ka teistele. BCG praegu ei soovitata imikutele Ameerika Ühendriigid.