tuulerõugete viiruse vaktsiin (subkutaanselt) kirjeldus ja kaubamärgid

Varicella viiruse vaktsiin on aktiivne immuunsusetekitaja mis on antud kaitseks põhjustatud infektsiooni poolt tuulerõugete (VZV). Vaktsiini toimel toodab organism kaitse (antikehad) viiruse vastu.

Varicella (üldtuntud kui tuulerõuged) on nakkushaigus, mis levib kergesti ühelt inimeselt teisele. Tuulerõuged on tavaliselt kerge põletiku kuid mõnikord võib põhjustada tõsiseid probleeme, nagu kopsupõletik, ajupõletikku ja haruldase haiguse nimetatakse Reye sündroomi.

Kanada Tootja nimi

Immuniseerimine tuulerõugete vastu on soovitatav kõigile 12 kuu vanused ja vanemad, kes pole tuulerõugeid põdenud. Immuniseerimine tuulerõugete vastu ei soovitata imikutele alla 12 kuu vanused.

Võite pidada immuunne tuulerõuged ainult siis, kui olete saanud õige arv tuulerõugete vaktsiini (1 annuse, kui teil on vahemikus 12 kuud ja 12-aastased või 2 annust, kui olete 13-aastased või vanemad). Samuti peetakse immuunsüsteemi kui teil on arsti diagnoos eelmise tuulerõuged infektsioon või kui teil on olnud vereanalüüs näitab, et sa oled immuunne tuulerõugete.

Varicella viiruse vaktsiin (Zostavax®) kasutatakse ka ennetamise vöötohatise (üldtuntud kui vöötohatis) inimestel vanuses 50 aastat ja vanemad.

See vaktsiin manustatakse ainult või järelevalve all oma arsti või muu volitatud tervishoiutöötaja.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Pulber süstelahuse

Otsustades kasutada vaktsiini, riskide võtmise vaktsiin tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Selle vaktsiini järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Allergia

Varivax® (ennetamiseks tuulerõuged) -Appropriate läbiviidud uuringud siiani pole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga tuulerõugete viiruse vaktsiin lastel 1-aastased ja vanemad. Kuid tuulerõugete viiruse vaktsiin ei soovitata imikutele alla 12 kuu vanused.

pediaatriline

Zostavax® (ennetamiseks vöötohatis) -See Vaktsiini ei tohi kasutada lastel.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga tuulerõugete viiruse vaktsiin eakatel.

vanurite

rasedus

Rinnaga

Uuringud naistel näitavad, et see ravim tekitab minimaalne risk imikule, kui rinnaga toitmise ajal kasutada.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui teil on selle vaktsiini saamist, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Ravimite koostoimed

Vaktsineerimist mõnda järgmistest ravimitest ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte kasutada seda vaktsiini või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Muud koostoimed

Vaktsineerimist mõnda järgmistest ravimitest ei ole tavaliselt soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teisi terviseprobleeme

Vaktsineerimist mõnda järgmistest ravimitest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle vaktsiini kasutamine. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Õde või muu koolitatud tervishoiutöötaja annab teile või teie lapsele seda vaktsiini. See Vaktsiini manustatakse tulistas naha all (tavaliselt õlavarred).

Lapsed vanuses 12 kuud kuni 12-aastased võivad vajada teist shot 3 kuu jooksul pärast esimese annuse manustamist Varivax®. Noori ja täiskasvanute peaks olema “booster” maha 4-8 nädalat pärast esimest annust selle vaktsiini.

Täiskasvanud saavad Zostavax® saab ainult ühe doosi vaktsiini, kui arst on määranud.

See vaktsiin on kaasas patsiendi infolehte. Veenduge, et mõista kõiki teavet sisestada. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Rääkige oma arstile enne vaktsineerimist, kui olete tõsiselt haige või kui sul on palavik üle 101,3 ° F.

See vaktsiin tuleb pöörata kindla graafiku alusel. Kui teie või teie laps jäi annuse, võtke ühendust oma arstiga või oma lapse arsti teise ametisse nii kiiresti kui võimalik.

On väga oluline, et teie või teie laps tagasi oma arsti kabinetti õigel ajal, kui teil või teie lapsel on vaja teise annuse vaktsiini. Kindlasti teavitada oma arsti kõikidest esinevad kõrvaltoimed pärast oma lapse vaktsineerimist.

Ära rasestuda 3 kuud pärast tuulerõugete viiruse vaktsiin ilma arstiga. On võimalus, et seda vaktsiini võib põhjustada probleeme raseduse ajal. Kui te arvate, et olete rasestunud, rääkige sellest oma arstile. Arst võib teil liituda rasedusregistrit patsientide vaktsineerimist.

Zostavax® ei tohi kasutada asemel Varivax®.

Zostavax® ei tohi kasutada lastel.

Rääkige oma arstile, et teil või teie lapsel on saanud selle vaktsiini

See vaktsiin võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergilised reaktsioonid, sh anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, häälekähedus; hingamisraskused; neelamisraskused; või turse käed, nägu, suu või pärast vaktsiini saama.

Ärge võtke aspiriini või ravimeid, mis sisaldavad aspiriini (näiteks teatud külm ravimid) 6 nädala jooksul pärast vaktsineerimist. Hoolikalt kontrollida märgistusel iga valu, peavalu või külmetusravim teie või teie laps kasutate, et olla kindel, et see ei sisalda aspiriini või salitsüülhapet.

Teie või teie laps võib olla võimelised läbima viiruse teiste inimeste pärast saada selle vaktsiini. Teie või teie laps peaks vältima tihedas kontaktis inimestega on kõrge risk saada tuulerõuged 6 nädala jooksul pärast vaktsineerimist. Inimesed, kes on kõige suuremas ohus nakatuda viiruse olete rasedad, vastsündinud, ja inimesed, kelle organism ei suuda võidelda infektsiooni (nt luuüdi haigus, vähk uimasti, või AIDS). Rääkige oma arstiga seda riski.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.