ulipristaalatsetaati

Therapeutic Klass: Rasestumisvastane

Kasutab ulipristaalatsetaati

ulipristaalatsetaati ei tohiks kasutada regulaarse rasestumisvastaseid meetod. Arutage oma võimalusi rasestumisvastaseid oma arstiga.

ulipristaalatsetaati on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest ulipristaalatsetaati järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ulipristaalatsetaati või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga ulipristal teismeliste naistel. ulipristaalatsetaati võib kasutada hädaolukorras rasestumisvastase vahendina teismeliste emased kuid ei soovitata enne menstruatsiooni.

Ulipristal ei tohiks kasutada postmenopausis naistel.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Enne Kasutades ulipristaalatsetaati

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate ulipristaalatsetaati, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades ulipristaalatsetaati mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades ulipristaalatsetaati mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Et kasutades avarii rasestumisvastased ohutu ja usaldusväärne kui võimalik, siis tuleb aru saada, kuidas ja millal neid kasutada ja millist mõju võib oodata.

ulipristaalatsetaati kaasas pakendi infoleht. Lugege ja järgige juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Kasutage ulipristaalatsetaati täpselt nii nagu arst. ulipristaalatsetaati on aeg-ajalt kasutamiseks hädaabi rasestumisvastased. See ei tohiks asendada tavalise rasestumisvastaseid meetod. Võid kasutada ulipristaalatsetaati igal ajal menstruatsioonihäired, kuid ei kasuta ulipristaalatsetaati rohkem kui üks kord sama perioodi kestel.

Te võite võtta ulipristaalatsetaati koos toiduga või ilma.

Kui te oksendate 3 tunni jooksul, võttes ulipristaalatsetaati helistage kohe oma arstile. Arst võib määrata teise tableti eest.

Annus ulipristaalatsetaati on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid ulipristaalatsetaati. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollib teid hoolikalt veendumaks ulipristaalatsetaati töötab korralikult ja ei põhjusta kõrvaltoimeid.

Kuigi sa kasutad ulipristaalatsetaati raseduse vältimiseks, siis peaks teadma, et kasutades ulipristaalatsetaati raseduse ajal võib kahjustada loodet. Arst võib teile rasedustesti enne kui hakkate ulipristaalatsetaati, veendumaks, et ei ole rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

ulipristaalatsetaati ei soovitata imetavatele naistele.

Õige kasutamine ulipristaalatsetaati

Helistage oma arstile kohe, kui teil on raske alakõhu või kõhuvalu 3 kuni 5 nädalat pärast ulipristaalatsetaati. Teil võib olla raseduse väljaspool emakat (üsa), mida nimetatakse emakaväline rasedus. Emakaväline rasedus võib olla tõsine ja eluohtlik seisund. Samuti võib see põhjustada probleeme, mis võivad raskendada teil rasestuda tulevikus.

ulipristaalatsetaati võib teha oma järgmise menstruatsiooni varem või hiljem oodata paar päeva. Kui järgmise menstruatsiooni pärast pildistamist ulipristaalatsetaati on rohkem kui 1 nädal hiljaks, pidage nõu oma arsti kohe raseduse kindlakstegemiseks.

Teie regulaarne rasestumisvastaseid meetod nagu rasestumisvastaseid tablette või plaaster ei tööta nii hästi, kui te kasutate ulipristaalatsetaati. Te ei tohi alustada hormonaalseid kontratseptiive vähemalt kuni 5 päeva pärast kasutades ulipristaalatsetaati ja siis tuleb kasutada barjäärimeetodit, nt kondoomi spermicide, diafragma või rasestumisvastase vahu või geeliga, kuni järgmise menstruaaltsükli.

ulipristaalatsetaati ei pruugi töötada nii hästi naistel, kelle kehamassiindeks (KMI) on üle 66 naela ruutmeetri kohta.

ulipristaalatsetaati ei kaitse teid saada HIV / AIDS või muu sugulisel teel levivad haigused. Kui see on mure teid, rääkige oma arstiga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal ulipristaalatsetaati

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus Kategooria X Mitte kasutada raseduse ajal

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

ulipristaalatsetaati kõrvaltoimed

ulipristal

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Hädaabi rasestumisvastased levonorgestreeli, Plan B, Plan B One-Step, etinüülöstradiooli / levonorgestreeli, Ella, ulipristal, Prevenit EÜ Järgmine valik

Rasestumisvastaseid Mirena, Depo-Provera, medroksüprogesteroon, Provera, Nexplanon, NuvaRing, Yaz, noretindroon, levonorgestreeli, Yasmin, Ortho Tri-tsükleeni Sprintec

 või minna liituda ulipristal tugirühm suhelda teistega, kes on sarnased huvid.