ulipristal

Therapeutic Klass: Rasestumisvastane

Kasutab ulipristal

ulipristal ei tohiks kasutada regulaarse rasestumisvastaseid meetod. Arutage oma võimalusi rasestumisvastaseid oma arstiga.

ulipristal on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest ulipristal järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ulipristal või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga ulipristal teismeliste naistel. ulipristal võib kasutada hädaolukorras rasestumisvastase vahendina teismeliste emased kuid ei soovitata enne menstruatsiooni.

Ulipristal ei tohiks kasutada postmenopausis naistel.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Enne Kasutades ulipristal

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate ulipristal, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja tea, kas te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades ulipristal mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades ulipristal mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Et kasutades avarii rasestumisvastased ohutu ja usaldusväärne kui võimalik, siis tuleb aru saada, kuidas ja millal neid kasutada ja millist mõju võib oodata.

ulipristal kaasas pakendi infoleht. Lugege ja järgige juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Kasutage ulipristal täpselt nii nagu arst. ulipristal on aeg-ajalt kasutamiseks hädaabi rasestumisvastased. See ei tohiks asendada tavalise rasestumisvastaseid meetod. Võid kasutada ulipristal igal ajal menstruatsioonihäired, kuid ei kasuta ulipristal rohkem kui üks kord sama perioodi kestel.

Te võite võtta ulipristal koos toiduga või ilma.

Kui te oksendate 3 tunni jooksul, võttes ulipristal helistage kohe oma arstile. Arst võib määrata teise tableti eest.

Annus ulipristal on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste ulipristal. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollib teid hoolikalt veendumaks ulipristal töötab korralikult ja ei põhjusta kõrvaltoimeid.

Kuigi sa kasutad ulipristal raseduse vältimiseks, siis peaks teadma, et kasutades ulipristal raseduse ajal võib kahjustada loodet. Arst võib teile rasedustesti enne kui hakkate ulipristal, veendumaks, et ei ole rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

ulipristal ei soovitata imetavatele naistele.

Õige kasutamine ulipristal

Helistage oma arstile kohe, kui teil on raske alakõhu või kõhuvalu 3 kuni 5 nädalat pärast ulipristal. Teil võib olla raseduse väljaspool emakat (üsa), mida nimetatakse emakaväline rasedus. Emakaväline rasedus võib olla tõsine ja eluohtlik seisund. Samuti võib see põhjustada probleeme, mis võivad raskendada teil rasestuda tulevikus.

ulipristal võib teha oma järgmise menstruatsiooni varem või hiljem oodata paar päeva. Kui järgmise menstruatsiooni pärast pildistamist ulipristal on rohkem kui 1 nädal hiljaks, pidage nõu oma arsti kohe raseduse kindlakstegemiseks.

Teie regulaarne rasestumisvastaseid meetod nagu rasestumisvastaseid tablette või plaaster ei tööta nii hästi, kui te kasutate ulipristal. Te ei tohi alustada hormonaalseid kontratseptiive vähemalt kuni 5 päeva pärast kasutades ulipristal ja siis tuleb kasutada barjäärimeetodit, nt kondoomi spermicide, diafragma või rasestumisvastase vahu või geeliga, kuni järgmise menstruaaltsükli.

ulipristal ei pruugi töötada nii hästi naistel, kelle kehamassiindeks (KMI) on üle 66 naela ruutmeetri kohta.

ulipristal ei kaitse teid saada HIV / AIDS või muu sugulisel teel levivad haigused. Kui see on mure teid, rääkige oma arstiga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal ulipristal

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus Kategooria X Mitte kasutada raseduse ajal

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

ulipristal kõrvaltoimed

ulipristal

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Hädaabi rasestumisvastased levonorgestreeli, Plan B, Plan B One-Step, etinüülöstradiooli / levonorgestreeli, Ella, Järgmine valik, Prevenit EÜ

Rasestumisvastaseid Mirena, Depo-Provera, medroksüprogesteroon, Provera, Nexplanon, NuvaRing, Yaz, noretindroon, levonorgestreeli, Yasmin, Ortho Tri-tsükleeni Sprintec

 või minna liituda ulipristal tugirühm suhelda teistega, kes on sarnased huvid.