vadakuvalgu ohutus

USA toidu- ja ravimiamet ei ole rangelt reguleerida ürte ja toidulisandeid. Ei ole mingit garantiid tugevuse, puhtuse ja toodete ohutuse ja mõju võib olla erinev. Alati tuleb lugeda toote etiketil. Kui teil on meditsiiniline seisund, või võtate teisi ravimeid, ürdid, või toidulisandeid, siis tuleb rääkida kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne uue ravi. Pöörduge arsti poole pöörduma, kui teil tekivad sellised kõrvaltoimed.

Vältida inimesed, kellel on teadaolev allergia või tundlikkus piima või piimatooteid, sealhulgas lehmapiima, lambapiima, kitsepiima ja mära piima.

Allergilised reaktsioonid (sh kõhulahtisus, arengupeetusega, imiku koolikud, lööve ja oksendamine) on esinenud kokkupuude vadakut.

Vadakuvalgul tõenäoliselt enamjaolt ohutu täiskasvanute kui kasutatakse kogustes tootja poolt soovitatud.

Vadakuvalgul on arvatavasti ohutud, võetakse suu kaudu ühekordse annuse kuni 50 grammi, või kui 30 grammi võetakse suu päevas kuue kuu jooksul.

Vadakuvalku võib põhjustada südame rütmihäireid, muutused kolesteroolitaset, peavalu, suurenenud diabeediriskist, suurenenud luumurru või osteoporoosi risk, neerupuudulikkus, maksakahjustus, mao või soolestiku sümptomeid (happe tagasivoolu, puhitus, kõhukinnisus, krambid, gaas, suurenenud roojamist , liikumise probleemid, iiveldus, isutus, jäsemete turse ja seedehäired), ja janu.

Vadakuvalku võib alandada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab diabeetikutele või madal veresuhkru tase ja narkojoobes, ürdid, või toidulisandeid, mis mõjutavad veresuhkru taset. Veresuhkru tase võib vaja jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteeker ja ravi korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

Vadakuvalku võib suurendada veritsuse riski. Ettevaatlik peab inimesi hüübimishäirete või narkojoobes, mis võivad suurendada verejooksu riski. Annuse kohandamise võib olla vajalik.

Vadakuvalku võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimite abil maksa “P450” ensüümsüsteemi.

Vadakuvalku võib põhjustada madalat vererõhku. Ettevaatlik peab inimeste madal vererõhk või narkojoobes või ürte ja toidulisandeid, mis alandab vererõhku.

Uimasus või sedatsiooni. Olge ettevaatlik, kui sõidu või masinaid käsitsedes.

Kasutage ettevaatlikult inimestel, kes tarbivad ravimeid, sealhulgas ained, mis mõjutavad immuunsüsteemi ja toimeaineid, mis vähendavad kolesterooli.

Kasuta ettevaatlikult inimeste maos või soolestikus häired.

Vältida inimesed, kellel on teadaolev allergia või tundlikkus piima või piimatooteid, sealhulgas lehmapiima, lambapiima, kitsepiima ja mära piima.

Vältida inimesed, kes on mitte kasutada piimatooteid.

Vältige vadakuvalgu pikaajalise ja rohket.

Ainult kinnitatud allikad vadakuvalgu tuleks kasutada imiku piimasegude.

Puudus on teaduslikke tõendeid kasutamise kohta vadakuvalgu raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Ainult kinnitatud allikad vadakuvalgu tuleks kasutada imiku piimasegude. Allergilised reaktsioonid on esinenud kokkupuude vadakuvalk, sealhulgas kõhulahtisus, arengupeetusega, imiku koolikud, ja lööve.

See tõenduspõhiste monograafia koostas Natural Standard Research Collaboration