vaktsiin tüüpi

Elus, nõrgestatud vaktsiinid

inaktiveeritud vaktsiinid

Teadlased võtavad palju lähenemisviise projekteerimine vaktsiinide mikroob. Need valikud põhinevad tavaliselt põhiline informatsioon mikroob, nagu kuidas see nakatab rakud ja kuidas immuunsüsteem reageerib sellele, samuti praktilistest kaalutlustest, nagu maailma piirkondades, kus vaktsiin oleks kasutatud. Järgmised on mõned võimalused, et teadlased võivad jätkata

Elus, nõrgestatud vaktsiinid sisaldavad versioon elavate mikroob, mis on nõrgenenud lab nii et see ei põhjusta haigust. Kuna elusaid nõrgestatud vaktsiin on lähim asi loomulik infektsioon, need vaktsiinid on hea “õpetajad” immuunsüsteemi: Nad kutsuvad esile tugeva rakulise ja antikehareaktsioonide ja sageli anna eluaegne immuunsus vaid ühe või kaks annust.

allüksuses Vaccines

Vaatamata eelistele elus, nõrgestatud vaktsiinid on mõned varjuküljed. See on iseloomu elusorganismid muuta või muteeruda ning organismide kasutatud elus, nõrgestatud vaktsiinid ei ole erinevad. Kaugjuhtimise olemas võimalus, et nõrgestatud mikroob vaktsiini saanud tagasi viirusest vormi ja põhjustada haigusi. Ka kõik ei saa ohutult saada elus, nõrgestatud vaktsiine. Enda kaitseks, kes on vigastatud või nõrgestatud immuunsüsteemiga-, sest nad on läbinud keemiaravi või on HIV, näiteks-ei saa anda elusvaktsiinideks.

Toxoid Vaccines

Teine piirang on see, et elus, nõrgestatud vaktsiinid tavaliselt vaja jahutada jääda tugev. Kui vaktsiin tuleb vedada välismaal ja salvestatud tervishoiutöötajate arengumaades, kus puudub levinud jahutus, elusa vaktsiiniga ei pruugi olla parim valik.

Elus, nõrgestatud vaktsiinid on suhteliselt lihtne luua teatud viirused. Leetrite, mumpsi ja tuulerõugete näiteks tehakse sel meetodil. Viirused on lihtne mikroobid sisaldas väikest arvu geenide ja teadlased saavad seetõttu kergemini kontrollida nende omadusi. Viirused sageli summutatakse kaudu kasvatamise meetod põlvkondade neist rakkudest, milles nad ei paljune väga hästi. See vaenulikus keskkonnas võtab võitlus välja viirused: Kuna nad arenevad kohaneda uue keskkonnaga, nad muutuvad nõrgemaks seoses nende loomuliku peremehe inimestega.

konjugaatvaktsiinidega

Live, nõrgestatud vaktsiinid on raskem luua bakteritele. Bakterid on tuhandeid geene ning seega on palju raskem kontrollida. Teadlased töötavad live vaktsiini bakter, aga võiks olla võimalik kasutada rekombinantse DNA tehnoloogiat, et eemaldada mitmeid olulisi geene. Selline lähenemine on kasutatud luua vaktsiini põhjustava bakteri koolera, Vibrio cholerae, kuigi live kooleravaktsiin ei ole litsentseeritud Ameerika Ühendriigid.

Teadlased toota inaktiveeritud vaktsiinid tappes haigusetekitajad mikroob kemikaalidega, soojuse või kiirgust. Sellised vaktsiinid on stabiilsem ja turvalisem kui elusvaktsiinideks: Surnud mikroobid ei saa muutuda tagasi oma haigust põhjustavad riigile. Inaktiveeritud vaktsiinid tavaliselt ei vaja jahutussüsteemi, ja neid saab kergesti ladustada ja transportida külmkuivatatud kujul, mis muudab need kättesaadavaks inimesed arengumaades.

DNA vaktsiinid

Enamik inaktiveeritud vaktsiinid, aga stimuleerivad nõrgem immuunsüsteem vastuseks kui teha elusvaktsiinideks. Nii et see on tõenäoliselt võtta mitmeid täiendavaid annuseid või korduva kaadrid, et säilitada inimese immuunsus. See võib olla puuduseks piirkondades, kus inimesed ei pea regulaarset juurdepääsu arstiabile ja ei saa korduva kaadrid aega.

Selle asemel, et kogu mikroob, subühiku vaktsiinid sisaldada ainult antigeenide et parim stimuleerida immuunsüsteemi. Mõningatel juhtudel nende vaktsiinide kasutada epitoope-väga spetsiifilist osades antigeeni et antikehad või T rakud tunnevad ja seonduvad. Kuna subühiku vaktsiinid sisaldama ainult olulisi antigeenide ja mitte kõik teised molekulid, mis moodustavad mikroob, võimalusi kõrvaltoimetest vaktsiini on madalamad.

Subühiku vaktsiinid võivad sisaldada kuskil 1-20 või mitut antigeeni. Muidugi, selgitades, mis antigeene parim stimuleerida immuunsüsteemi on keeruline ja aeganõudev protsess. Kui teadlased seda teha, aga nad saavad allüksuse vaktsiinide kahel viisil

Rekombinantne subühiku vaktsiin on näha, et B-hepatiidi viirus. Teadlased sisestatud hepatiit B geeni, mis kodeerivad oluline antigeenide ühisteks pagaripärm. Pärmi seejärel toodetud antigeene, mille teadlased kogutud ja puhastatud kasutamiseks vaktsiini. Uurimistöö jätkasid rekombinantse subühiku vastast vaktsiini C-hepatiidi viiruse.

Bakterite, mis eritavad toksiine või kahjulikke kemikaale, toksoidvaktsiin võiks olla vastus. Need vaktsiinid kasutatakse kui bakteriaalse toksiini on peamine põhjus haigus. Teadlased on kindlaks teinud, et nad suudavad inaktiveerida toksiinid nende töötlemisel formaliini, valmistamine formaldehüüdi ja steriliseeritud vett. Selline “Detoksifitseeritud” toksiinid, mida nimetatakse toksoidide, on ohutud kasutamiseks vaktsiine.

Kui immuunsüsteemi saab sisaldava vaktsiini kahjutu toksoid õpib see, kuidas tõrjuma looduslik toksiin. Immuunsüsteem toodab antikehi, mis lukk peale ja blokeerida toksiine. Vaktsiinid difteeria ja teetanuse on näited toksoid vaktsiine.

Kui bakter omab välimine kate suhkru molekule nimetatakse polüsahhariide, kui palju kahjulikke baktereid teha, teadlased võivad proovida teha konjugaatvaktsiinil ta. Polüsahhariid katted varjata bakteri antigeenide nii, et ebaküpsed immuunsüsteem imikute ja nooremad lapsed ei tunne või neile vastata. Konjugaatvaktsiinidega, eritüüpi allüksuse vaktsiini saada umbes seda probleemi.

Tehes konjugaatvaktsiinil, teadlased viitavad antigeenide või toksoidid mikroob, et imikute immuunsüsteemi võib tunda, et polüsahhariide. Aheldamine aitab ebaküpse immuunsüsteemi reageerima polüsahhariidahelate katted ja kaitsta vastu haigusetekitajad bakter.

Vaktsiin, mis kaitseb Haemophilus influenzae b (Hib) on konjugeeritud vaktsiini.

Kui geenid mikroob on analüüsitud, teadlased võiks üritada luua DNA vaktsiin selle vastu.

Ikka eksperimentaalse etapis, need vaktsiinid näitavad väga paljutõotav ja mitut tüüpi testitakse inimestel. DNA vaktsiinide võtta immuniseerimise uue tehnoloogilise taseme. Need vaktsiinid loobuda nii kogu organismi ja tema osade ja saad kohe alla Essentials: mikroob geneetiline materjal. Eelkõige DNA vaktsiinide kasutada geeni, mis kodeerivad neid kõiki olulisi antigeene.

Teadlased on leidnud, et kui geenid mikroob antigeenidele viiakse keha, mõned rakud astub, et DNA. DNA käsib need rakud teha antigeeni molekulid. Rakud eritavad antigeene ja näidata neid nende pinnal. Teisisõnu, organismi enda rakud muutuvad vaktsiini tegemise tehased, tekitades antigeenide vaja stimuleerida immuunsüsteemi.

DNA vaktsiin mikroob kutsuks tugev antikeha reaktsiooni vaba-ujuv antigeeni sekreteerivad rakud ning Vaktsiin stimuleeriks tugev rakuvastuse vastu mikroobse antigeenide kuvatakse rakupinnal. DNA vaktsiin ei tekita haigust, sest see ei sisalda mikroob, just koopiate paar oma geene. Lisaks DNA vaktsiinid on suhteliselt lihtne ja odav kavandada ja toota.

Niinimetatud palja DNA vaktsiinid koosnevad DNA et manustatud vahetult kehasse. Need vaktsiinid võib manustada koos süstlavahetusprogramm või nõelavaba seade, mis kasutab gaasi kõrgsurve tulistada mikroskoopilised kullaosakesi kaetud DNA otse rakkudele. Mõnikord DNA segatakse molekulid, mis hõlbustavad selle omastamist organismi rakkudesse. Katteta DNA vaktsiinide testitakse inimestel hõlmavad neid vastu viirused, mis põhjustavad gripi ja herpes.

Rakk vaktsiinid on eksperimentaalne vaktsiinide sarnaseid DNA vaktsiinid, kuid nad kasutavad nõrgestatud viirus või bakter tutvustada mikroobide DNA keharakkudesse. “Vector” viitab viiruse või bakteri kasutatakse kandjat.

Looduses viiruste jtk rakkude ja süstida oma geneetilist materjali neisse. Laboris on teadlased kasutanud seda protsessi. Nad on aru saanud, kuidas võtta avar genoomid teatud ohutud või nõrgestatud viirused ja sisestada osad geneetilise materjali muudest mikroobidest neisse. Vedaja viiruste siis praamile, et mikroobide DNA rakke. Rakk vaktsiinid tihedalt matkivad loodusliku infektsiooni ja seetõttu teevad head tööd stimuleerida immuunsüsteemi.

Nõrgestatud bakterite võib kasutada ka vektoriteks. Sel juhul sisestatud geneetilise materjali põhjustab bakterite kuvamiseks antigeenide muud mikroobid oma pinnal. Tegelikult kahjutu bakter jäljendab kahjulike mikroobide, provotseerida immuunvastuse.

Teadlased töötavad nii bakteriaalse ja viirusliku baasil rekombinantse vektori vaktsiinide HIV, marutaud ja leetrid.

Rekombinantne Vector Vaccines