vallandada sõrme

Trigger sõrme, tuntud ka kui stenoseeriv kõõlusetupepõletik (stuh-NO-laulda kümme-o-sin-o-VIE-tis), on seisund, kus üks sõrmedega jääb kinni painutatud asendis. Sõrmega võib sirutada koos kergem – nagu vallandada tõmmatakse ja vabastada.

Trigger sõrme tekib siis, kui põletik ahendab ruumi sees mantel, mis ümbritseb kõõlust kahjustatud sõrme. Kui vallandada sõrme on raske, sõrm võib muutuda lukustatud painutada.

Inimesed, kelle töö või hobid nõuavad korduvaid kaasahaarav tegevus on suurem risk haigestuda vallandada sõrme. Tingimus on ka sagedamini naistel ning igaüks, kellel diabeet. Ravi vallandada sõrme varieerub sõltuvalt raskusastmest.

Märgid ja sümptomid vallandada sõrme võib areneda kergest kuni raske ning sisaldama

Trigger sõrme sagedamini mõjutab pöidla või teie keskel või sõrmus sõrme. Rohkem kui üks sõrm võib mõjutada korraga, ja mõlemad käed võivad olla kaasatud. Aktiviseerimist tavaliselt rohkem väljendunud hommikul, samas kindlalt hoidu objekti või sirgeks sõrmega.

Kui teil on mingeid jäikus või haakuda sõrme liigeste, viia see tähelepanu oma arstiga, nii et ta võib vaadata oma sümptomeid ja teha füüsilist hindamine kätt. Kui teie sõrme liiges on kuum ja põletik, pöörduda arsti poole, sest need märgid näitavad võimalikust nakatumisest.

Kõõlused on kiuline nöörid, et lisada lihaste luu. Iga kõõlus on ümbritsetud kaitsva kestaga. Trigger sõrme tekib siis, kui kahjustatud sõrme nõgeslöövet muutub ärritunud ja põletikus. See häirib normaalset libisemine liikumise kõõlus läbi mantel.

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Pikaajaline ärritust nõgeslöövet saab toota löövet, tiheneb ning moodustati muhke (sõlmed), mis takistavad kõõlus on liikumise veelgi.

Tegurid, mis panevad teid risk haigestuda vallandada sõrme hulka

Mida ootate oma arsti

Sa ilmselt hakata nähes oma perearsti või korrapärase tervishoiuteenuse osutaja millised võiks olla põhjustab teie sümptomid.

Ravimid

Veenduge, et tuua loetelu kõigist ravimeid ja toidulisandeid te võtate regulaarselt. Sa võid ka kirja panna mõned küsimused oma arstile ette. Näiteid võib sisaldada

Teraapia

Arst või tervishoiuteenuse osutaja on tõenäoliselt küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle olulist teavet teist korda.

Kirurgiline ja muud protseduurid

Küsimused võib arst küsida hulka

Diagnoos vallandada sõrme ei vaja töötada katseid. Arst või tervishoiuteenuse osutaja teeb diagnoosi põhineb teie haiguslugu ja füüsilise eksamiga. Ajal füüsilise eksamiga, palub arst teil avada ja sulgeda oma käsi, kontrollides valdkondades valu, osavalt liikuma ja tõendeid pidurid. Arst tunda ka oma peopesa, et näha, kas on ühekordse kohal. Kui ühekordse seostatakse vallandada sõrme, ühekordse liigub nagu sõrm liigub, sest ühekordse on lisatud kõõlus, mis liigub sõrm.

Trigger sõrme ravi oleneb nende raskusastme ja kestuse.

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid – nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB) või naprokseeni (Aleve) – võib leevendada valu, mis tõenäoliselt ei vabasta turse constricting nõgeslöövet või sulgedes kõõlus.

Konservatiivne mitteinvasiivse ravi võib hõlmata

Kui sümptomid on tõsised või kui konservatiivne ravi ei ole aidanud, võib arst soovitan

külastada oma arsti