varfariini (suukaudne)

WAR-palju-in

Varfariini võib põhjustada suuri või surmaga lõppenud verejooksud. Regulaarselt jälgida INR tuleks teha kõik ravitud patsientidest. Drugs, dieedi muutus, ning muud tegurid mõjutavad INR taset saavutada varfariinnaatriumi ravi. Juhendada patsiente ennetamise meetmeid, et vähendada verejooksu riski ja sümptomitest verejooksu.

USA-s

Saadaval ravimvormide

Therapeutic Klass: Hüübimisvastane

Keemiline Klass: kumariin (klass)

Varfariini on antikoagulandi. Seda kasutatakse, et vähendada hüübimist vere võimet ja vältida kahjuliku trombide tekkimist veresoontes. Seda kasutatakse sageli ära hoida või ravida süvaveeni tromboos, seisund, mille kahjulike trombide moodustumist veresooned jalgadel. Need trombid võivad liikuda kopsudesse ja põhjustada seisund, mida nimetatakse kopsuarteri trombemboolia. Varfarin kasutatakse ka ennetada või ravida trombide mis on põhjustatud teatud südamehaiguste või Avosydänleikkaus. Seda võib kasutada pärast infarkti ära hoida trombide tekkimist. Kuigi see ei lahustu trombid, mis on juba moodustunud, varfariini võib hoida trombide muutuvad suuremaks ja põhjustab tõsisemaid probleeme.

varfariini on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Varfariini järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon varfariini või muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus varfariini toimet lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga varfariini eakatel. Kuid eakatel patsientidel võib olla vajalik ettevaatus ning annuse korrigeerimine, eriti need, kellel on oht verejooksu.

Uuringud naistel näitavad, et see ravim tekitab minimaalne risk imikule, kui rinnaga toitmise ajal kasutada.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate varfariini, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades varfariini mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades varfariini ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades varfariini mõnda järgmistest ravimitest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades varfariini tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate varfariini või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Kasutades varfariini ükskõik millist järgnevatest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate varfariini või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise varfariini. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Arst ütleb teile, kui palju varfariini kasutada ja kui sageli. Teie annust võib olla vaja muuta mitmeid kordi, et teada saada, mis töötab teie jaoks parim. Ärge kasutage ravimit rohkem või kasutada seda sagedamini, kui arst on soovitanud.

Järgige hoolikalt arsti ettekirjutusi eridieeti. varfariini toimib kõige paremini siis, kui sööte umbes sama palju vitamiin K oma toitu iga päev. Rääkige oma arstile enne, muutes oma toitumine. Vältida suuri muutusi, kui palju K-vitamiini süüa. Mõned toidud, mis on kõrge vitamiini K on spargel, spargelkapsas, rooskapsas, kapsas, rohelised lehtköögiviljad (nt collards, naeris, sinep rohelised, spinat ja salat rohelised), ploomid, rabarber, ja teatavate taimeõlide ( nagu sojaõli ja rapsiõli).

Ära joo alkoholi, kui te kasutate varfariini. Samuti väldi jõhvika mahla joomist või söömist jõhvika tooteid.

Te võite tablette võtta täiskohaga või tühja kõhuga.

varfariini peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Annus varfariini puhul erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid varfariini. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse varfariini, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, et näha, kas ravim on töökorras. Vereanalüüse, nagu INR, on vaja, et kontrollida õige annus ja soovimatuid kõrvaltoimeid. Ole kindel, et hoida kõiki kohtumisi.

Kasutades varfariini raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Ärge lõpetage kõik oma ravimid või alustada mõnd uut retsepti või üle leti (OTC) ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. Hoidke nimekirja oma ravimeid kogu aeg. See hõlmab retseptiravimite nonprescription (üle leti [OTC]) ravimid ja taimsed või vitamiine.

Ärge võtke teisi ravimeid, mis sisaldavad ka varfariini. Kasutades liiga palju varfariiniga võib põhjustada tõsiseid probleeme verejooksuga.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate varfariini. Mõnikord tuleb peatada kasutades varfariini mitu päeva enne operatsiooni ajal või meditsiinilise katseid.

Pöörduge arsti poole, kui hakkate on kõhulahtisus, palavik, või infektsiooni nähud.

varfariini võib põhjustada naha nekroos või gangreen. Helistage oma arstile kohe, kui teil on valu, värvimuutus ja temperatuuri muutus igas valdkonnas oma keha. Ka helistage oma arstile kohe, kui teil on valu varbad ja nad näevad lilla või tumedat värvi. Need võivad olla märgid tõsine meditsiiniline probleem.

varfariiniga võib suurendada oma võimalusi verejooksu. Pöörduge kohe arsti poole, kui märkate ebatavalist verejooksu või veritsust; must, tõrva meenutav väljaheide; veri uriinis või väljaheites; või punetavad laigud nahal. Vältida valides oma nina. Kui teil on vaja löök nina, puhu õrnalt.

Ole ettevaatlik, kui kasutate regulaarselt hambaharja, hambaniiti või hambatikuga. Teie arst, hambaarst või õde võib soovitada muul viisil puhastada hambaid ja igemeid. Pöörduge arsti enne, kui hambaarsti töö.

Ole ettevaatlik, et mitte lõigata ise, kui te kasutate teravate esemete, näiteks ohutuse habemenuga või küünega või varbaküünte eemaldaja. Vältida kokkupuudet spordiga või muudes olukordades, kus verevalumid või vigastus võib tekkida.

On soovitatav, et teil on kaasas tõend, mis ütleb, et sa kasutad varfariini. Kui teil on küsimusi, millist identifitseerimine teha, pidage nõu oma arsti.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.