varfariini tabletid

Varfariini tabletid võivad põhjustada tõsiseid ja mõnikord surmaga lõppenud verejooksud. Verejooks on tõenäolisem alguses raviks või suurtes annustes. Patsiendid, kellel on esinenud mao- või seedetrakti verejooks, kõrge vererõhk, ajuinsult või “mini-insult” (transitoorne isheemia [TIA]), rasked südamehaigused, aneemia, vähk, teatud geneetilised tegurid, või neeruprobleemid, võib olla suurem verejooksuriski. Patsiendid, kellel on vastuolus rahvusvahelise normaliseeritud suhte (INR; vereanalüüs), kes on võtnud varfariini tablette pikka aega, kes võtavad teisi ravimeid, kellel on hiljuti olnud vigastusi või operatsiooni, või kes on 65-aastased või vanemad on ka suurem risk.

Teatud vere hüübimist analüüse (nt protrombiini aega [PT], INR) viiakse läbi regulaarselt samal ajal võtate varfariini tabletid. Teatud ravimid, dieedi muutus, ja muud tegurid võivad mõjutada INR taset, võttes samal ajal varfariini tabletid. Arutage küsimusi või probleeme oma arstiga.

Võta kohe oma arstile, kui te märkate ebatavalist verejooksu või veritsust. Sümptomid verejooksu probleemide hulka ebaharilikke verevalumeid; veritsevad igemed; verine või kohvi maapinnal nagu okse; veriköha; pearinglus; suurenenud verejooksu kärpeid; suurenenud menstruaaltsükli või verejooks tupest; ninaverejooks, valu, turse või ebamugavustunne; roosa või pruun uriin; punane või must väljaheide; ebatavaline peavalu või nõrkus.

Ravimiseks või vältimiseks trombide mis võivad tekkida veenides ja kopsud. Seda kasutatakse, et ravida või vältida trombide mis võivad tekkida, sest teatud tüüpi südame rütmihäired (kodade virvendus) või südameklapi asendamine. Samuti kasutatakse, et vähendada riski surma, korduvad südameatakk või vere hüübimise sündmuste (nt insult) pärast infarkti. Samuti võib kasutada teisi haigusi määrab arst.

Varfariini tabletid on antikoagulandi. See blokeerib teket teatud verehüübimisfaktorite.

Võtke ühendust oma arstiga või tervishoiuteenuse osutaja kohe, kui mõni nendest kehtib teie.

Teatud haigused võivad suhelda varfariini tabletid. Rääkige oma arstile, kui teil on mõni haigus, eriti kui mõni järgnevast kehtib teie

Mõned ravimid võivad omada koostoimeid varfariini tabletid. Rääkige oma arstiga, kui te kasutate mingeid muid ravimeid, eriti mõni järgmistest

See ei pruugi olla täielik loetelu kõigist koostoimed, mis võivad tekkida. Küsi oma tervishoiuteenuse osutaja kui varfariini tabletid võivad põhjustada koostoimeid teiste ravimitega ei. Pöörduge oma arsti poole, enne kui käivitada, peatada või muuta annust või apteekriga.

Kasutage varfariini tablette vastavalt arsti poolt. Kontrollige etiketti ravimit täpse doseerimisjuhiste.

Küsi oma tervishoiuteenuse osutaja mis tahes küsimustele võite olla kuidas kasutada varfariini tabletid.

Kõik ravimid võivad põhjustada kõrvaltoimeid, kuid paljud inimesed ei või väiksemaid kõrvaltoimeid. Puudub ühine kõrvaltoimeid on teatatud varfariini tabletid. Pöörduge arsti poole kohe, kui mõni neist tõsiseid kõrvaltoimeid esineda

Rasked allergilised reaktsioonid (nahalööve, nõgestõbi, sügelus, hingamisraskused; pigistustunne rinnus, turse suu, näo, huulte või keele); tagasi, külg, lihaste, liigeste või kõhuvalu; must, tõrva meenutav või verine väljaheide; veri uriinis (roosa või pruun uriin); verine või kohvi maapinnal nagu okse; valu rinnus; vähenenud urineerimine; pearinglus; minestamine; palavik; tuimus või kihelus; valu, ebatavaline värv või temperatuuri muutus mistahes kehapiirkonda; kahvatu nahk; lilla, tume, või valus varbad; õhupuudus; naha haavandid või haavandid; insuldi sümptomid (nt segasus, kõnehäired, nägemishäired, ühekülgne nõrkus); äkiline, tugev valu jalgades, jalgade või varbad; neelamisraskused; seletamatu turse; ebaharilikke verevalumeid või verejookse (nt ninaverejooks, ebatavaline veritsus igemed, suurenenud veritsus kärped, suurenenud menstruaaltsükli või vaginaalne verejooks, veriköha); ebatavaline peavalu või nõrkus; ebatavaline valu, turse või ebamugavustunne; haavad või haavandid, mis ei paranenud korralikult; naha kollasus või silma.

See ei ole täielik loetelu kõigist kõrvaltoimeid, mis võivad tekkida. Kui teil on küsimusi kõrvaltoimeid, võtke ühendust arstiga. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Et aru kõrvaltoimeid asjaomasele asutusele, lugege juhend Probleemidest FDA.

Kontakt 1-800-222-1222 (American Association of mürgistusteabekeskusele), kohaliku mürgituskeskus või traumapunkti kohe. Sümptomiteks võivad olla must, tõrva meenutav väljaheide; veri väljaheites või uriinis; suurenenud menstruatsiooni; ebaharilikke verevalumeid või verejookse.

Hoida varfariini tabletid toatemperatuuril, vahel 59 ja 86 kraadi F (15 ja 30 kraadi C). Hoida eemal kuumuse, niiskuse ja valguse. Ärge hoidke vannituba. Hoia varfariini tabletid välja lastele kättesaamatus kohas ja eemal lemmikloomad.

See teave ei tohi kasutada, et otsustada, kas võtta varfariini tablette või teisi ravimeid. Ainult oma tervishoiuteenuse osutaja on teadmised ja koolitus, millised ravimid on õige. See teave ei toeta ühtegi ravimit ohutu, efektiivne, või heaks raviks tahes patsiendi või tervisliku seisundi. See on ainult lühike kokkuvõte üldist teavet varfariini tabletid. See ei hõlma kogu informatsiooni võimalike kasutusviiside, suunad, hoiatused, ettevaatusabinõud, koostoimed, kõrvaltoimeid või riske, mis võivad lisanduda varfariini tabletid. See teave ei ole konkreetse arsti ja ei asenda informatsiooni saate oma tervishoiuteenuse osutaja. Sa pead rääkima oma tervishoiuteenuse osutaja täieliku informatsiooni riske ja eeliseid varfariini tabletid.