viiruslik gastroenteriit (kõhugripp)

Viiruslik gastroenteriit on soolenakkuse iseloomustas vesine kõhulahtisus, kõhukrambid, iiveldus või oksendamine, ja mõnikord palavik.

Kõige levinum viis arendada viiruslik gastroenteriit – sageli nimetatakse kõhugripp – on kontaktide kaudu nakatunud inimesega või söömisega saastunud toidu või veega. Kui sa oled muidu terved, saate tõenäoliselt taastuda komplikatsioonideta. Aga imikutele, vanematel inimestel ja inimeste kahjustada immuunsüsteemi, viiruslik gastroenteriit võib olla surmav.

Ei ole tõhus ravi viiruslik gastroenteriit, et ennetamine on võti. Lisaks vältida toidu ja vee, mis võib olla saastunud, põhjalik ja sageli käsi-pesud sinu parim kaitse.

Kuigi see on tavaliselt nimetatakse kõhugripp, gastroenteriit ei ole sama nagu gripi. Real gripp (influenza) mõjutab ainult oma hingamiselundeid – nina, kurku ja kopse. Gastroenteriit, teiselt poolt, ründav sooled, põhjustades nähud ja sümptomid, nagu

Sõltuvalt põhjus, viiruslik gastroenteriit sümptomid võivad ilmneda ühe kuni kolme päeva pärast oled nakatunud ja võib ulatuda kergest kuni raske. Sümptomid kestavad tavaliselt vaid ühe või kahe päeva, kuid vahetevahel nad võivad püsida niikaua 10 päeva.

Kuna sümptomid on sarnased, see on lihtne segadusse viirusdiarröat kõhulahtisusega bakterite poolt põhjustatud, nagu Clostridium difficile, salmonella ja E. coli või parasiidid, nagu Giardia.

Kui sa oled täiskasvanu, helistada oma arstile, kui

Millal näha arsti

Imikutele ja lastele

Vaata oma arstile kohe, kui teie laps

Kui teil on imiku, ehki sülitada üles võib olla igapäevane nähtus beebi, oksendamine ei ole. Beebid oksendada erinevatel põhjustel, millest paljud võivad vajada arstiabi.

Mida sa saad teha

Helista oma lapse arstiga kohe, kui teie laps

Mida ootate oma arsti

Sa oled tõenäoliselt sõlmima viiruslik gastroenteriit, kui sa süüa ega juua saastunud toidu või veega, või kui jagad nõud, käterätid või toidu keegi, kes on nakatunud.

Mida saab teha vahepeal

Mitmed viirused võivad põhjustada gastroenteriit, sealhulgas

Imikutele ja lastele

Mõned karbid, eriti toores või pooltoores austrid, samuti võib sind haigeks. Kuigi saastunud joogivesi on põhjus viirusliku kõhulahtisuse, paljudel juhtudel viirus läbib fekaalse-suu kaudu – see tähendab, et keegi viirusega käepidemed toitu süüa pesemata tema käed pärast tualeti kasutamist.

Ettevaatusabinõudest reisides

Gastroenteriit esineb kogu maailmas, mis mõjutab inimesi igas vanuses, rassi ja tausta.

Inimesed, kes võivad olla vastuvõtlikumad gastroenteriit hulka

Väikesed lapsed. Laste lasteaedade või põhikoolid võivad olla eriti haavatavad, kuna see võtab aega lapse immuunsüsteem küps.; Vanemad inimesed. Täiskasvanute immuunsüsteem muutuvad vähem tõhusad hilisemas elus. Vanemad inimesed hooldekodudes, eelkõige on ohustatud, kuna nende immuunsüsteem nõrgestada ja nad elavad tihedas kontaktis teistega, kes võib edasi mööda mikroobe.; Koolilapsed, churchgoers või ühiselamu elanikud. Kuhu tahes, et rühmad inimesed tulevad kokku lähedalt võib olla keskkonna soolestiku nakkus saada edasi.; Kõik, kellel on nõrgenenud immuunsüsteem. Kui teie vastupanuvõime haigustele on madal – näiteks juhul, kui teie immuunsüsteem on kahjustatud HIV / AIDS, keemiaravi või mõni teine ​​seisund – võite olla eriti ohus.

Iga seedetrakti viirus on hooajal, kui see on kõige aktiivsem. Kui elate põhjapoolkeral, näiteks sa oled tõenäolisem on rotaviirus või noroviiruse infektsioonid oktoobrist aprillini.

Peamised tüsistus viiruslik gastroenteriit on dehüdratsioon – raske kaotus vee ja eeterlike soolad ja mineraalid. Kui oled terve ja juua piisavalt asendada vedelikud sa kaotad oksendamine ja kõhulahtisus, dehüdratsioon ei tohiks olla probleem.

Väikelapsed, vanematel inimestel ja inimeste allasurutud immuunsüsteemiga võib muutuda äärmiselt janune kui nad kaotavad rohkem vedelikku kui nad ei saa asendada. Haiglaravi võib vaja minna nii, et kaotatud vedelikud võivad asendada veeni. Dehüdratsioon võib lõppeda surmaga, kuid harva.

Kui teil või teie lapsel on vaja minna arsti juurde, saate tõenäoliselt näha oma esmase tervishoiuteenuse osutaja esimene. Kui on küsimusi diagnoosi arst võib teid suunata nakkushaiguste spetsialist.

Ettevalmistused küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos oma arstiga. Mõned küsimused võiksite küsida teie või teie lapse arst hulka

Mõned küsimused võib arst küsida hulka

Joo palju vedelikku. Jää maitsetu toit vähendada stressi oma seedesüsteemi. Kui laps on haige, järgida sama lähenemisviisi – pakuvad rohkelt vedelikku ja maitsetu toit. Kui te toidate last rinnaga või kasutades valemit jätkuvalt toita oma last nagu tavaliselt. Küsige oma lapse arsti, kui annab oma lapse suulise rehüdreerivate lahendus, võimalik osta ilma retseptita apteegist, aitaks.

Arst tõenäoliselt diagnoosida gastroenteriit põhineb sümptomid, füüsilise eksamiga ja mõnikord esinemise kohta sarnaseid juhtumeid oma kogukonnas. Kiire väljaheites test tuvastab rotaviiruse või noroviiruse, kuid puuduvad kiirtestid teised viirused, mis põhjustavad gastroenteriit. Mõnel juhul võib arst on teile esitada väljaheiteproovi välistada võimaliku bakteriaalse või parasitaarnakkuste.

Seal on tihti mingit eriarstiabi viiruslik gastroenteriit. Antibiootikumid ei toimi viiruste ja overusing saavad aidata kaasa arengule antibiootikum-resistentsete bakterite eest. Ravi koosneb algul eneseabi meetmeid.

Et aidata hoida ennast mugavamalt ja vältida dehüdratsiooni ajal taastuda, proovige järgmisi

Kui teie lapsel on soole infektsioon, kõige olulisem eesmärk on asendada kaotatud vedeliku ja soolade. Need soovitused võivad aidata

Kui teil on haige imiku, lase oma kõhtu ülejäänud 15 kuni 20 minuti jooksul pärast oksendamist või hoog kõhulahtisus, siis pakume väikese koguse veega. Kui te toidate last rinnaga, lase oma lapsele õde. Kui teie laps on pudel toidetud, pakuvad väike kogus suulise rehüdreerivate lahendus või regulaarne valem. Mitte lahjendada beebi juba valmis valem.

Parim viis leviku tõkestamiseks sooleinfektsioonid on jälgida neid ettevaatusabinõusid

Kui reisite teistes riikides, saate haigestunud saastunud toidu või veega. Sul võib olla võimalik, et vähendada oma riski, järgides neid nõuandeid

külastada oma arsti