xalkori: kasutusalad, annustamine, kõrvaltoimed, ja hoiatused

Mis on Xalkori?

Xalkori kasutatakse raviks non-small kopsuvähk

Xalkori võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Xalkori võib põhjustada tõsiseid südame või maksa probleemid. Helistage oma arstile, kui teil on: peavalu valu rinnus ja raske pearinglus, kiire või raskepärane südamelöögid, valu ülakõhus, tume uriin, savikarva väljaheide või kollatõbi (naha kollasus või silmad).

oluline info

Ärge kasutage Xalkori kui te olete rase. See võib kahjustada loodet. Kasutage rasestumisvastaseid kui te kasutate seda ravimit ja vähemalt 3 kuud pärast ravi lõppu, kas olete mees või naine.

Enne kui võtate Xalkori, rääkige sellest oma arstile, kui teil on maksa- või neeruhaigus, südamerütmi häire, elektrolüütide tasakaalu häireid (nagu näiteks madal kaaliumi või magneesiumi veres), või isikliku või pere pika QT sündroom.

Te ei tohiks kasutada Xalkori kui te olete allergiline crizotinib.

Veendumaks Xalkori on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

Enne ravimi võtmist

maksa- või neeruhaigus

südame rütmihäired

elektrolüüt tasakaaluhäireid (nt madal kaaliumi või magneesiumi veres)

isiklikku või perekonna pika QT sündroom; või

kui te võtate mistahes südame või vererõhuga ravimeid.

Xalkori võib kahjustada loodet.

Kui te olete naine, ei võta Xalkori kui te olete rase.

Kui te olete mees, kasutama tõhusaid rasestumisvastaseid kui teie seksuaalpartnerist on võimalik rasestuda. Sündimata laps saab kannatada, kui mees isad lapsele, kui ta võtab Xalkori.

Kasutage rasestumisvastaseid raseduse vältimiseks ajal, kui saate Xalkori, kas olete mees või naine. Hoia kasutades rasestumisvastaseid vähemalt 3 kuud pärast ravi lõppu.

Rääkige oma arstile, kui raseduse ajal tekib ema või isa võtab Xalkori.

Ei ole teada, kas crizotinib eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita, kui te kasutate Xalkori.

Võtke Xalkori täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Enne ravi alustamist, võib arst teha katseid, et veenduda crizotinib on parim ravi oma tüüpi kopsuvähk.

Xalkori võetakse tavaliselt kaks korda päevas. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Arst võib aeg-ajalt muuta teie annust, veendumaks, et saada parimaid tulemusi. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Te võite võtta Xalkori koos toiduga või ilma.

Ärge purustage, närige lahustu, või avada kapsel. Neelake see tervikuna.

Kuigi kasutades Xalkori, oma südame löögisagedust ja vererõhku tuleb sageli kontrollida. Teil on vaja ka sageli vereanalüüse, et kontrollida teie maksafunktsiooni. Sinu süda funktsioon võib olla vaja kontrollida kasutades elektrokardiograaf või EKG (mõnikord nimetatakse EKG). Teie vähiravi võib pidurdada põhineb nende katsete tulemused.

Sa ei tohiks lõpetate Xalkori ilma arstiga nõu.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Tavaline annus täiskasvanutele Non-kopsuvähiga

Kuidas ma peaksin Xalkori?

250 mg suukaudselt kaks korda päevas; Kasutamine: Metastaatilised non-small kopsuvähk kelle kasvajad on anaplastne lümfoomi kinaas-positiivsed

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui järgmise annuse on alla 6 tunni kaugusel. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Greip ja greibimahl võivad suhelda crizotinib ja põhjustada soovimatuid kõrvaltoimeid. Vältige greibimahla tooteid, võttes samal ajal Xalkori.

See ravim võib põhjustada nägemise hägustumist ja võib mõjutada reaktsioonikiirust. Ole ettevaatlik, kui te juhite autot või teete midagi, mis nõuab, et oleks võimalik näha selgelt.

Crizotinib võib edasi kanduda kehavedelikes (uriin, fekaalid, okse). Hooldajad peavad kummikindaid puhastamise ajal kuni patsiendi kehavedelikega, käitlemise saastunud prügikasti või pesu või mähkmete vahetamine. Pesta ands enne ja pärast kinnaste. Peske määrdunud riideid ja voodipesu eraldi teistest pesu.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni Xalkori: lööve; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Helistage oma arstile, kui teil on

raske nägemishäireid, sealhulgas nägemise kaotus

peavalu valu rinnus ja raske pearinglus, minestamine, kiire või raskepärane südamelöögid

väga aeglane südame löögisagedus

kerge peaga tunne, nagu sa võib edasi viia

Xalkori doseerimisinfo

äkiline valu rinnus või kõhus, hingeldus, kuiv köha või köha lima, hingeldus

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

palavik, igemed, valusad haavandid suus, valu neelamisel, külmetus või gripp sümptomid

lihtne verevalumeid või verejookse (ninaverejooks, igemete veritsemist); või

Mis juhtub üleannustamise korral?

maksaprobleemid – iiveldus, ülakõhu valu, sügelus, väsimustunne, isutus, tume uriin, savikarva väljaheide, kollatõbi (naha kollasus või silmad).

Ühine Xalkori kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

iiveldus, oksendamine

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal Xalkori?

kõhulahtisus, kõhukinnisus

paistetus kätel ja jalgadel

väsimustunne; või

nägemishäired nagu ähmane nägemine, suurenenud tundlikkus silmad valgusele, nägemine või valgussähvatusi või “floaters.”

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Teised ravimid võivad suhelda crizotinib, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Öelge iga oma tervishoiuteenuse osutajate kõigist ravimitest, mida kasutate praegu ja mõnda ravimit te alustate või lõpetate.

2.07.2016-01-09, 03:11:03

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Non-kopsuvähiga Avastin, metotreksaat paklitakseeli, tsisplatiin, Opdivo paklitakseel, Tarceva, Abraxanes nivolumab bevatsizumab gemtsitabiini, Taxotere, dotsetakseel, Gemzar’it, Alimtaga erlotiniib Keytruda, pembrolizumab, Tagrisso, crizotinib, Iressaga, Cyramza, pemetrekseed, Trexall, ramucirumab

Xalkori kõrvaltoimeid

Millised teised ravimid mõjutavad Xalkori?

Xalkori (crizotinib)