xigduo xr: kasutusalad, annuse & kõrvaltoimeid

Mis on Xigduo XR?

Xigduo XR kasutatakse koos dieedi ja kehaliste harjutustega 2. tüüpi diabeedi ravis. Dapagliflozin ei ole 1. tüüpi diabeedi.

Xigduo XR võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Te ei tohiks kasutada Xigduo XR kui teil on raske neeruhaigus või kui teil on seisund ketoatsidoosi (võtke ühendust oma arstiga ravi insuliin). Xigduo XR ei ole 1. tüüpi diabeedi.

oluline info

Kui teil on vaja mingit tüüpi röntgen või kompuutertomograafia kasutades värvaine, mis süstitakse veeni, siis on vaja ajutiselt peatada, võttes Xigduo XR.

Xigduo XR võib põhjustada tõsiseid seisund, mida nimetatakse laktatsidoosi. Pöörduge arsti poole, kui teil on isegi kerged sümptomid, nagu: lihasvalu või nõrkus, tuimus või külmatunne kätel ja jalgadel, hingamisraskused, kõhuvalu, iiveldus koos oksendamisega, aeglane või ebaühtlane pulss, peapööritus või väga nõrk või väsinud.

Te ei tohiks kasutada Xigduo XR kui te olete allergiline dapagliflozin (Farxiga) või metformiini (GLUCOPHAGE Actoplus Met, Avandametiga, Fortamet, Glucovance, Janumet’is Jentadueto, Kazano, Kombiglyze, Metaglip, PrandiMet, Riomet), või kui teil on

raske neeruhaigus

Enne ravimi võtmist

põievähk; või

kui teil on seisund ketoatsidoosi (võtke ühendust oma arstiga ravi insuliin).

Kui teil on vaja mingit tüüpi röntgen või kompuutertomograafia kasutades värvaine, mis süstitakse veeni, siis on vaja ajutiselt peatada, võttes Xigduo XR.

Mõned inimesed on metformiini arendada tõsine seisund, mida nimetatakse laktatsidoosi. See võib olla tõenäolisem, kui teil on maksa- või neeruhaigus, südamepuudulikkus, raske infektsioon, kui olete dehüdreeritud või kui te tarvitate suurtes kogustes alkoholi. Räägi oma arstiga teie risk.

Veendumaks Xigduo XR on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

neeruhaigus

maksahaigus

madal vererõhk

anamneesis põievähk

kõrge kolesteroolitase

ajalugu südameatakk või insult

kui te olete madala soolasisaldusega dieedil

kui te võtate vererõhku meditsiin; või

Kui olete 80 või vanem ja neerusid ei ole kontrollitud.

Ei ole teada, kas Xigduo XR kahjustab sündimata last. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda selle ravimi kasutamise ajal.

Ei ole teada, kas dapagliflozin ja metformiini eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita kasutades Xigduo XR.

Xigduo XR ei ole näidustatud kasutamiseks igaüks on nooremad kui 18 aastat vana.

Võtke Xigduo XR täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Arst võib aeg-ajalt muuta teie annust, veendumaks, et saada parimaid tulemusi. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Arst võib teha neerufunktsiooni testid, enne kui hakkate Xigduo XR.

Kuidas ma peaksin Xigduo XR?

Võtke Xigduo XR koos toiduga, et vältida seedehäired.

Teie veresuhkrut tuleb sageli kontrollida, ja te peate teiste vereproove oma arsti kabinetti.

Ärge purustage, närige ega murda pikatoimelist Xigduo XR tabletid. Tablett tuleb neelata tervelt.

Kui teil on vaja kiiresti (Lõpeta söömine) enne operatsiooni, öelge kirurgile, et te võtate Xigduo XR. Teil võib tekkida vajadus ravimi kasutamise lõpetamist lühikest aega.

Arst võib teil võtta täiendavaid vitamiini B12 kui te võtate Xigduo XR. Võtke ainult vitamiin B12, mida arst on ette nähtud.

Xigduo XR võib põhjustada positiivseid tulemusi teatud laboratoorsed uuringud glükoosi (suhkru) uriiniga. Rääkige arstile, kes ravib teid, et te kasutate dapagliflozin.

Madal veresuhkur (hüpoglükeemia) võib juhtuda, et igaüks, kes on diabeet. Sümptomiteks on peavalu, nälg, higistamine, kahvatu nahk, ärrituvus, uimasus, Värisemistunne või raske keskenduda. Hoidke alati käepärast suhkrut teiega, kui teil on madal vere suhkrusisaldust. Suhkur allikad on mahl, kõvad kommid, küpsised, rosinad, ja mitte-dieet sooda. Ole kindel oma pere ja lähedased sõbrad teavad, kuidas teid aidata hädaolukorras.

Kui teil on raske hüpoglükeemia ja ei saa süüa ega juua, kasutage glükagooni süsti. Teie arst saab ette glükagooni avarii süsti komplekt ja öelda, kuidas seda kasutada.

Samuti olge valvas kõrge veresuhkur (hüperglükeemia), nagu suurenenud janu, sagenenud urineerimine, nälg, suukuivus, puuviljane hinge lõhn, unisus, naha kuivus, nägemishäired ja kaalulangus.

Kontrollige oma veresuhkru taset hoolikalt pingeolu-, reisimine, haiguse, operatsiooni või kiirabiauto, jõulise kasutamise, või kui te tarbite alkoholi või toidukordi vahele. Need asjad võivad mõjutada teie glükoositase ning annuse vajadus võib ka muutuda. Ärge muutke annust Xigduo XR või annustamisskeemi ilma oma arstiga nõu.

Helistage oma arstile, kui teil on pidev oksendamine või kõhulahtisus või kui te higistamine rohkem kui tavaliselt. Võid kergesti muutuda kunstlikult selle ravimi võtmise ajal, mis võivad viia raske madal vererõhk või tõsine elektrolüütide tasakaalu.

Xigduo XR on vaid osa ravist programm, mis võib hõlmata ka toitumine, kehaline koormus, kehakaalu kontrolli veresuhkru testimine ja eriarstiabi. Järgige oma arsti juhiseid väga hoolikalt.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Xigduo XR doseerimisinfo

Tavaline annus täiskasvanutele on Xigduo XR diabeet tüüp 2

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Individuaalset annus põhineb praegune raviskeemi; Säilitusannus: Võtke suu kaudu üks kord päevas tiitritakse järk-järgult põhineb tõhusust ja taluvust; Maksimaalne annus: Dapagliflozin 10 mg-metformiini 2000 mg päevas; Kommentaarid; -Patients Võttes õhtul annuses metformiini XR peaks vahele viimast doosi enne seda ravimit võtta seda ravimit üks kord ööpäevas hommikuti koos toiduga .; -Millal Kasutatakse kombinatsioonis insuliiniga või insuliini sekretsiooni väiksema annuse insuliini või insuliini sekretsiooni võib pidada vähendada hüpoglükeemia riski .; Kasutamine: Kuna dieedi ja füüsilise koormusega parema glükeemilise kontrolli täiskasvanutel 2. tüüpi diabeet kui ravi Xigduo XR on asjakohane.

Mis juhtub üleannustamise korral?

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub (kindlasti võtke ravimit koos toiduga). Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Üledoos metformiin võivad põhjustada laktatsidoosi. Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni neist sümptomitest laktatsidoosi: nõrkus, suurendades unisus, südame löögisageduse aeglustumine, külmatunne, lihasvalu, hingeldus, kõhuvalu, peapööritus ja minestamine.

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal Xigduo XR?

Vältige alkoholi joomist. See alandab veresuhkru ja võib suurendada laktatsidoosi oht ravimi võtmise ajal.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mingeid märke allergiline reaktsioon Xigduo XR: lööve; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Varajane laktatsidoosi sümptomitest võib aina hullemaks ja see seisund võib lõppeda surmaga. Pöörduge arsti poole, kui teil on isegi kerged sümptomid: lihasvalu või nõrkus, tuimus või külmatunne kätel ja jalgadel, hingamisraskused, kõhuvalu, iiveldus koos oksendamisega, aeglane või ebaühtlane pulss, peapööritus või väga nõrk või väsinud .

Helistage oma arstile, kui teil on

kerge peaga tunne, nagu sa võib edasi viia

dehüdratsioon sümptomid – tunne väga janu või kuum, ei suuda urineerida, raske higistamine või soe ja kuiv nahk

ketoatsidoos (liiga palju hapet veres) – iiveldus, oksendamine, kõhuvalu, segadus, ebatavaline unisus, või hingamisraskused

märke neeruhaigust – vähe või üldse mitte urineerimisel; valulik või raskendatud urineerimine; paistetus jalad või pahkluude; väsimus või hingeldus

märke põie nakatumine – valu või põletustunne urineerimisel, uriin, mis näeb välja hägune, valu vaagna või tagasi; või

märke suguelundite nakkust (peenis või vagiina) – valu, põletustunne, sügelus, lööve, punetus, lõhna või heakskiidu.

Kõrvaltoimed võivad olla tõenäolisem vanematel inimestel.

Ühine Xigduo XR kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

põie nakatumine või suguelundite nakkust

peavalu

iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus; või

külmetushaiguse sümptomid nagu nohu, aevastamine, kurguvalu.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, ja need, mida käivitada või peatada kasutades ravi ajal Xigduo XR, eriti

digoksiin (digitaaliseravi, Lanoxin)

diureetikum ehk “vett pill”

insuliini või teiste suukaudsete diabeet ravimeid

Xigduo XR kõrvaltoimeid

rifampiini

ritonaviir; või

Millised teised ravimid mõjutavad Xigduo XR?

Xigduo XR (dapagliflozin / metformiin)

krambid meditsiin – fenobarbitaal, fenütoiin.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda dapagliflozin ja metformiini, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

1.03.2016-04-19, 11:04:01.

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Diabeet tüüp 2 metformiin, aspartinsuliinist, glipisiidravi, Januviaga, glimepiriidi, Victoza’ga, Lantus, gliburiidi, pioglitasoon, Invokana, Tradjenta, GLUCOPHAGE Janumet’is Actos, Levemiri Novolog, Humalog, amarüül, Farxiga, ONGLYZAga, Welchol, GLUCOTROL, Trulicity sitagliptiin Bydureon