Zonegran: kasutusalad, annuse & kõrvaltoimeid

Mis on Zonegran?

Zonegran kasutatakse koos teiste krambivastane ravimitega ravida partsiaalsed epilepsiaga täiskasvanutel.

Zonegran võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Te ei tohiks kasutada Zonegran kui te olete allergiline zonisamiidiga või sulfaate ravimid, nagu sulfametoksasool (Gantanol), sulfisoksasool (Gantrisin) või sulfametoksasooli-trimetoprim (Bactrim, Septra, Sulfatrim, SMX-TMP ja teised). Sulfa ravimi allergilise reaktsiooni võib lõppeda surmaga.

oluline info

Teil võib olla enesetapumõtted Zonegrani. Teie arst peab teid läbi vaatama regulaarseid külastusi. Ära jäta arstivisiiti.

Uutest või sümptomite halvenemist oma arstiga, näiteks: meeleolu või käitumise muutused, ärevus, paanikahood, unehäired, või kui te olete impulsiivne, ärrituvus, ärritunud, vaenulik, agressiivne, rahutu, hüperaktiivne (vaimselt või füüsiliselt), rohkem depressioonis või on enesetapumõtted või enda vigastamisest.

Zonegran võib kahjustada teie mõtlemist või reaktsioone. Ole ettevaatlik, kui juhite autot või teete midagi, mis nõuab teil olema tähelepanelik. Ärge lõpetage selle ravimi kasutamist ilma eelnevalt arstiga nõu pidamata, isegi kui te tunnete trahvi. Teil võib olla suurenenud krampide kui te lõpetate Zonegran äkki. Teil võib tekkida vajadus kasutada vähem enne kui lõpetate ravimi täielikult.

Kui teil on vaja operatsiooni, öelge kirurgile, et te kasutate Zonegrani. Teil võib tekkida vajadus ravimi kasutamise lõpetamist lühikest aega.

Enne ravimi võtmist

Järgige kõiki juhiseid ravimi etikett ja pakendi. Öelge iga oma tervishoiuteenuse osutajate umbes kõik oma tervisliku seisundi kohta, allergiad, ja kõik ravimid, mida kasutada.

Te ei tohiks kasutada Zonegran kui te olete allergiline zonisamiidiga. Sa ei pruugi olla võimalik Zonegrani kui teil on kunagi olnud tõsine allergiline sulfaate narkootikumide nagu sulfametoksasoolil sulfisoksasool või sulfametoksasooli-trimetoprim (Bactrim, Septra, Sulfatrim, SMX-TMP või SMZ-TMP ja teised). Sulfa ravimi allergilise reaktsiooni võib lõppeda surmaga.

Veendumaks Zonegran on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

maksahaigus

neeruhaigus

kõhugripp või haigus, mis põhjustab kõhulahtisust

kasvu häire

luu haigus, mis põhjustab pehme või nõrk luud või madal luutihedus

oli depressioon või enesetapumõtted või meetmete

kui teil on kunagi olnud metaboolne atsidoos (liiga palju hapet veres); või

Kui teil on olnud ketogenic toitumine (kõrge rasvasisaldusega, kõrge valgusisaldusega, madala carb).

Sul võib tekkida enesetapumõtted Selle ravimi võtmise ajal. Arst peaks kontrollima oma korrapäraseks külastused. Teie pere või hooldajad peaksid olema valvsad muutusi oma meeleolu või sümptomid.

Loomkatsetes Zonegran põhjustatud sünnidefektide ja imiku surma. Ei ole teada, kas see mõju tekiks inimestel, kes võtavad soovitatud annustega inimestel. Küsige oma arstilt oma isiklik risk. Kasutage rasestumisvastaseid raseduse vältimiseks kui olete Zonegrani.

Kui olete juba rase, ei hakka või Zonegrani raseduse ajal ilma arstiga nõu. Zonegran võib põhjustada metaboolset atsidoosi, mis võivad kahjustada loodet. Siiski, võttes krambid raseduse ajal võib kahjustada nii ema kui ka last. Rääkige oma arstile, kui te rasestute zonisamiidiga.

Zonisamiidil võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Rääkige oma arstile, kui te imetate last.

Zonegran ei ole heaks kiidetud kasutamiseks igaüks on nooremad kui 18 aastat vana.

Zonegrani täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Zonegrani koos klaasi veega. Joo 6-8 klaasi vett iga päev, et vältida neerukive kui te võtate seda ravimit.

Zonegrani võib võtta koos toiduga või ilma.

Kuidas ma peaksin Zonegran?

Neelake kapsel alla tervelt. Ärge purustage, närige avatud või katki.

Kuigi kasutades Zonegran, võib tekkida vajadus sageli vereanalüüse.

Kui teil on vaja operatsiooni, öelge kirurgile, et te kasutate Zonegrani. Teil võib tekkida vajadus ravimi kasutamise lõpetamist lühikest aega.

Ärge lõpetage selle ravimi kasutamist järsku, isegi kui te tunnete trahvi. Peatumine äkki võib suurendada krambihoogude. Järgige oma arsti juhiseid aheneb teie annust.

Kui sul ei Zonegrani mingil põhjusel, rääkige oma arstiga enne uut ravimit. Teil võib tekkida vajadus uuesti alustada väiksema annusega.

Krambid ravitakse sageli ravimite kombinatsiooni. Kasutage kõiki ravimeid mida arst. Loe ravimi juhendis või patsiendi juhiseid iga ravimit. Ärge muutke ravimi annuseid ega ajakava ilma arstiga nõu.

Kanda arsti hoiatus silt või läbi ID-kaardi märkides, et Zonegrani. Iga arstiabi, kes teid ravib peaksid teadma, et te võtate krampide ravi.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest, soojuse ja valguse.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Üleannustamise sümptomiteks võivad olla aeglane pulss, peapööritus, minestamine, ning aeglane või pindmine hingamine.

See ravim võib kahjustada teie mõtlemist või reaktsioone. Vältida autot juhtides ja masinatega seni, kuni sa tead, kuidas Zonegran mõjutab teid.

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Vältige alkoholi joomist. See võib suurendada mõned kõrvaltoimed zonisamiidi.

Mis juhtub üleannustamise korral?

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni Zonegran: igasugune nahalööve, nõgeslööve; palavik, lümfisõlmede suurenemine, nõrkustunne või väsinud, äge lihasvalu, ebatavaline verevalumite või verejooksude; kollaseks nahka või silmavalgete; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Uutest või sümptomite halvenemist oma arstiga, näiteks: ootamatu meeleolu või käitumise muutused, ärevus, paanikahood, unehäired, või kui te olete impulsiivne, ärrituvus, ärritunud, vaenulik, agressiivne, rahutu, hüperaktiivne (vaimne või füüsiline), depressioonis või on enesetapumõtted või enda vigastamisest.

Mida tuleks vältida Zonegrani?

Helistage oma arstile, kui teil on

vähenenud higistamine, väga kuum

sümptomid metaboolne atsidoos – isutus, väsimus, mõtlemis- või räägib, ebaregulaarne südametegevus

Zonegran kõrvaltoimeid

sümptomid vereliblede häire – palavik, külmavärinad, valud kehas, gripisümptomid, haavandid suus ja kurgus

sümptomid neeru kivi – tugev valu kõhus või alaseljale, veri uriinis

suurenenud või süvenemise krambid

esimene märk tahes nahalööve, ükskõik kui kerge; või

raske nahareaktsioon – palavik, kurguvalu, turse näo või keele turse, põletavad oma silmi, nahka valu, millele järgneb punane või lilla nahalööve, mis levib (eriti näo või ülakeha) ja põhjuste villid ja koorimine.

Ühine Zonegran kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

uimasus, pearinglus

mälu- või kontsentratsioon

erutustunne või ärritatud

koordinatsiooni kadumine, hädas käimine; või

isutus.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Selle ravimi kasutamine koos teiste ravimitega unisekstegevaid võib halvendada selle mõju. Küsige oma arstiga enne Zonegrani Unerohi, narkootilisi valuvaigisteid, lihaste lõdvestajaid või ravim ärevus või depressioon.

Muud ravimid võivad üksteist zonisamiidiga, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Öelge iga oma tervishoiuteenuse osutajate kõigist ravimitest, mida kasutate praegu ja mõnda ravimit te alustate või lõpetate.

10.04.2016-04-29, 00:56:52

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Krambid diasepaam, Vaalium, Topamaxi, Keppra, topiramaadi levetiratsetaami, Dilantin, fenütoiin, fenobarbitaal, Trileptal, primidoon, okskarbasepiinist, Vimpat, valproehappe, zonisamiidiga, püridoksiin, Depakene, Mysoline, vitamiin B6, lakosamiidiga, Trokendi XR, etosuksimiidi, Aptiom, Diastat

Millised teised ravimid mõjutavad Zonegran?

Zonegran (zonisamiidiga)